[Raków II] Starcie z wiceliderem!

Przed rezerwami Rakowa najważniejszy mecz końcowej fazy sezonu. W sobotę na Limanowskiego 83 przyjeżdża wicelider tabeli – Ruch Radzionków.

Po ostatniej kolejce różnica między dwoma czołowymi zespołami Zina IV Ligi zwiększyła się do 7 punktów. Czerwono-Niebiescy pokonali w wyjazdowym meczu Unię Dąbrowa Górnicza 2:1, natomiast "Cidry" przegrały u siebie z Podlesianką Katowice 0:2. 

 

Sobotnie starcie wydaje się być absolutnie kluczowym meczem na finiszu ligi. Do końca rozgrywek zostało już tylko 5 kolejek. Jeśli Czerwono-Niebiescy pokonają Ruch Radzionków, dysponować będą pewną, dziesięciopunktową przewagą nad wiceliderem. Dla Ruchu Radzionków jest to zatem najprawdopodobniej ostatnia szansa na włączenie się do walki o awans.  

 

Poprzedni pojedynek tych drużyn odbył się 16 października, w 11. kolejce.  Podopieczni Tomasza Kuźmy wygrali to spotkanie 2:1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu, a strzelcami ze strony Czerwono-Niebieskich byli: Łukasz Mazurek i Jakub Apolinarski.  

 

Do sobotniego meczu rezerwy Rakowa przystępują po serii czterech zwycięstw z rzędu. Wierzymy, że lider Zina IV Ligi podtrzyma zwycięską passę. Pierwszy gwizdek w sobotę o 11:00. Zapraszamy gorąco na boisko boczne przy Limanowskiego 83.