[Raków II] Starcie z wiceliderem

Podopieczni Tomasza Kuźmy musieli szybko przygotowywać się do kolejnego spotkania. Już w sobotę, 27 maja o 14:00 drugi zespół Medalików zagra w delegacji z Rekordem Bielsko-Biała.

Od początku sezonu obie drużyny należą do ligowej czołówki. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kuźmę kończyli jesień na pozycji lidera, a piłkarze Rekordu przez długi czas byli tymi, którzy ich ścigali. Raków II i Rekord spotkały się również nieco ponad rok temu w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wtedy po zaciętym meczu szczęśliwi wyjechali z Częstochowy bielszczanie. 

 

W tabeli III ligi, grupy trzeciej rezerwy Rakowa są czwarte, ze stratą 2 punktów do Ślęzy Wrocław. Rekord Bielsko-Biała za sprawą 61 zdobytych punktów jest drugą drużyną w klasyfikacji. Na dorobek ten złożyło się 18 zwycięstw, 7 remisów i 5 porażek. Zawodnicy Rekordu zdobyli 64 bramki i wespół z Polonią Bytom jest to najlepszy rezultat spośród stawki. Strata bielszczan do lidera to 10 punktów. Dystans w tabeli między Rekordem, a Rakowem wynosi 6 punktów. Najlepszym strzelcem Rekordu Bielsko-Biała jest Michał Biskup, który piętnastokrotnie wpisał się na listę strzelców.   

 

Rozegranej w środku tygodnia 30. kolejki III ligi zawodnicy obu zespołów nie będą wspominać najlepiej. Zarówno Raków II, jak Rekord przegrały swoje mecze. Rezerwy Rakowa uległy na własnym obiekcie Warcie Gorzów Wielkopolski, a bielszczanie dzień wcześniej przegrali w delegacji z rezerwami Górnika Zabrze. 

 

W jesiennym starciu drugiego zespołu Medalików z Rekordem Bielsko-Biała padł remis 1:1. Podopieczni Tomasza Kuźmy wyszli na prowadzenie po golu Łukasza Mazurka, a wyrównał w 73. minucie Marcin Wróbel – jesienią najlepszy strzelec Rekordu. 

 

Mecz 31. kolejki III ligi, grupy trzeciej zaplanowano na sobotę, 27 maja. Arbitrem tego spotkania będzie Maciej Węgrzyk. Jego pierwszy gwizdek wybrzmi o 14:00. Transmisję z meczu gospodarze przeprowadzą na swoim kanale YouTube i będzie ona darmowa. Możecie znaleźć ją TUTAJ.