[Raków II] Starzy znajomi, czyli mecz z Rozwojem

Najbliższą sobotę rezerwy Rakowa spędzą w Katowicach. To szczególne spotkanie dla Szymona Zielonki, który jesienią bronił barw Rozwoju. Trenerem katowiczan jest z kolei Tomasz Wróbel, który w latach 2016-18 grał przy Limanowskiego 83.

Lider Zina IV Ligi po zwycięstwie nad Gwarkiem Zabrze po kolejne punkty uda się Katowic. W ostatnim meczu na listę strzelców wpisywali się Michał Czekaj i Hubert Tylec. Pierwszy pewnie zamienił rzut karny na gola, a drugi popisał się efektownym lobem.

 

Rozwój kończył poprzednią serię gier w równie optymistycznych nastrojach. Zespół prowadzony przez Tomasza Wróbla wygrał derby z Podlesianką. Gola na wagę trzech punktów strzelili dopiero w doliczonym czasie. 

 

Mecz z Rozwojem Katowice będzie ważnym wydarzeniem dla Szymona Zielonki. 21-latek jest wychowankiem sobotnich rywali. W zespole grającym przy Mikołowskiej spędził ponad dekadę.

 

Jesienią Zielonka grał przeciwko Czerwono-Niebieskim. - To był mecz trzeciej kolejki, ale już wtedy było widać jakość Rakowa. Dużo musiałem się nabiegać w tamtym spotkaniu — przyznaje Zielonka.

 

Trenerem katowiczan jest Tomasz Wróbel, który w przeszłości grał w Rakowie. Szkoleniowiec rozwoju w czerwono-niebieskich barwach wystąpił w 20 spotkaniach i zdobył jedną bramkę. - Przed transferem rozmawiałem z trenerem Tomaszem Wróblem. Mówił, że Raków to będzie dla mnie dobre miejsce - mówi Szymon Zielonka.

 

Początek sobotniego spotkania w Katowicach o godz. 11:00.