[Raków II] Trzeci mecz kontrolny zespołu rezerw

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Pulkowskiego w sobotę o 12:00 rozegra kolejny sparing. Przeciwnikiem drugiego zespołu Rakowa Częstochowa będzie III-ligowa Unia Skierniewice.

Rezerwy mistrza Polski grają w sobotę trzeci sparing, w którym ponownie zagrają z drużyną ze środka trzecioligowej stawki. W ubiegłym sezonie Unia Skierniewice wywalczyła w ligowych zmaganiach 53 punkty, co pozwoliło skierniewiczanom na zajęcie 7. pozycji w tabeli grupy 1 III ligi. Zespół z miasta położonego między Łodzią a Warszawą w 34 spotkaniach III ligi zanotował 15 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek. Piłkarze prowadzeni w minionej kampanii przez Dawida Kroczka zdobyli w rozgrywkach ligowych 41 bramek, tracąc o trzy mniej. Tytuł najbardziej bramkostrzelnego zawodnika trafił do Kamila Sabiłły, który zanotował 13 trafień. 

 

Oprócz niezłej postawy w lidze, Unia Skierniewice wywalczyła także wojewódzki Puchar Polski. W finale łódzkiej edycji pucharu zawodnicy prowadzeni wówczas przez trenera Kroczka pokonali 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki. 

 

W nowym sezonie pierwszym trenerem drużyny będzie klubowa legenda – Kamil Socha. Sparingowe spotkanie drugiego zespołu Rakowa z Unią Skierniewice odbędzie się w sobotę, 22 lipca na obiekcie Lotnika Kościelec. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 12:00.