[Raków II] Trzeci sprawdzian Medalików

W sobotę, 3 lutego podopieczni Przemysława Oziębały zagrają kolejny mecz kontrolny. Rezerwy Rakowa w samo południe zmierzą się przy L83 z Garbarnią Kraków.

Dla obu zespołów będzie to trzeci sparing w cyklu przygotowań do rundy wiosennej. W poprzednich dwóch meczach drużyna prowadzona przez trenera Oziębałę odniosła zwycięstwo 2:0 nad rezerwami Podbeskidzia, a następnie pokonała 1:0 Unię Skierniewice. Tym razem do Częstochowy przyjedzie 9. drużyna III ligi, gr. 4. – Garbarnia Kraków.  

 

Zespół z krakowskiej dzielnicy Podgórze to ubiegłoroczny spadkowicz z II ligi. W obecnej kampanii podopieczni Marcina Pluty zgromadzili na swoim koncie 25 punktów. W 18 meczach zanotowali 7 zwycięstw, tyle samo porażek i 4 remisy. Zawodnicy Garbarni zdobyli 27 bramek i stracili o jedną więcej. Najlepszym strzelcem w drużynie Brązowych jest Michał Klec, który ma na swoim koncie 7 trafień. Warto również wspomnieć, iż barwy Garbarni reprezentuje obecnie Michał Czekaj, który jeszcze w ubiegłym sezonie był zawodnikiem drużyny rezerw. 

 

W dotychczasowych dwóch meczach kontrolnych Garbarnia przegrała 2:3 z Puszczą Niepołomice i wygrała 4:2 z Pniówkiem Pawłowice. Ostatni mecz między rezerwami Rakowa a Garbarnią Kraków odbył się 26 lipca poprzedniego roku. Drużyna prowadzona wówczas przez trenera Michała Pulkowskiego przegrała 1:2, a bramkę honorową zdobył Mateusz Głowiński. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 12:00.