[Raków II] Trzy punkty na finiszu sezonu

W ostatnim spotkaniu kampanii 2022/23 podopieczni Tomasza Kuźmy mierzyli się z Górnikiem II Zabrze. Drugi zespół Medalików zainkasował komplet punktów, pokonując zabrzan 3:2.

Mecz Rakowa II z rezerwami Górnika, rozgrywany w ramach 34. serii gier III ligi, pierwotnie zaplanowany był na sobotę, 17 czerwca. W środowe popołudnie zawodnicy prowadzeni przez trenera Kuźmę zakończyli sezon zwycięstwem.

Od pierwszych minut rywalizacji przewagę na boisku miał zespół Medalików. W 25. minucie blisko zdobycia gola był Tomasz Szczepaniak. Młody pomocnik uderzył ze skraju pola karnego w spojenie słupka z poprzeczką. Kilka minut później szansę miał Piotr Malinowski, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz Górnika II. Na pięć minut przed przerwą do siatki Oskara Kubika trafił Jakub Oleksiewicz, lecz w tej sytuacji sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Po zmianie stron napór Medalików nie malał. Podopieczni Tomasza Kuźmy szybko operowali piłką, a akcja zdecydowanie częściej toczyła się na połowie zabrzan. Ataki przyniosły skutek w 56. minucie. Przemysław Oziębała mocno dograł piłkę z prawego skrzydła. Ta trafiła na głowę Łukasza Mazurka, który skierował ją do bramki. Zawodnicy Rakowa II wyszli na prowadzenie i nie zwalniali tempa. Intensywny pressing zaowocował w 62. minucie. Tomasz Szczepaniak otrzymał piłkę, po czym precyzyjnie przymierzył zza “szesnastki”. W ten sposób siedemnastolatek otworzył swoje bramkowe konto w seniorskim współzawodnictwie. Goście nie składali broni. W 66. minucie w sytuacji sam na sam z debiutującym Hubertem Muszyńskim znalazł się Bartłomiej Korbecki, który wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. W ostatnim fragmencie spotkania na boisku najbardziej widoczni byli Tomasz Szczepaniak i wprowadzony z ławki rezerwowych Jakub Rozwadowski. Jeden i drugi mieli swoje szanse. W 76. minucie po strzale Rozwadowskiego piłka nieznacznie minęła słupek bramki zabrzan. Niecałe 120 sekund później podopieczni trenera Kuźmy cieszyli się z kolejnego gola. Tomasz Szczepaniak posłał świetną piłkę na głowę Kamila Chilińskiego, który pokonał Alessio Valiona. Na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry w polu karnym Rakowa II odnalazł się Marcin Wodecki. Doświadczony zawodnik wykorzystał stuprocentową sytuację i zmniejszył wymiary porażki.

Drugi zespół mistrza Polski kończy rozgrywki trzema zwycięstwami z rzędu. Podopieczni Tomasza Kuźmy w pierwszym sezonie na szczeblu III ligi wywalczyli 65 punktów. Na ten dorobek złożyło się 19 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek. Raków II zajmuje obecnie 3. pozycję. Wiceliderem jest na ten moment Rekord Bielsko-Biała, który dysponuje takim samym dorobkiem punktowym. Jeśli Rekord przegra swój ostatni mecz, ekipa z Limanowskiego awansuje na drugie miejsce w tabeli.

Raków II Częstochowa - Górnik II Zabrze 3:2

Bramki: Mazurek (56’), Szczepaniak (62’), Chiliński (78’) – Korbecki (66’), Wodecki (89’)

Raków II: Kubik (46. Muszyński), O. Kucharczyk, Furtak, Bęben, Cierpiał, Oziębała (63. Rozwadowski), Zielonka (72. Mizgała), Wireński (72. Tylec), Szczepaniak, Malinowski, Mazurek (63. Chiliński)