[Raków II] Trzy punkty w meczu otwarcia III Ligi

W 1. kolejce III Ligi, grupy trzeciej, drugi zespół Rakowa pokonał MKS Kluczbork w stosunku 2:1. Zwycięstwo “rodziło się” powoli i w strugach deszczu. Czerwono-Niebiescy do 75. minuty przegrywali, lecz potrafili odwrócić losy spotkania.

Dobra dyspozycja Rakowa II w meczach sparingowych mogła wzbudzić przekonanie, że podopieczni trenera Kuźmy rozpoczną rozgrywki III Ligi z impetem. Pierwszym przeciwnikiem dla Czerwono-Niebieskich była 12. drużyna ubiegłego sezonu – MKS Kluczbork.

Po wypożyczeniu Jakuba Mądrzyka do Stomilu Olsztyn, Tomasz Kuźma postawił w bramce na Jakuba Rajczykowskiego. Trzyosobowy blok obronny tworzyli: Oliwier Kucharczyk, Oskar Krzyżak i Bartosz Chłód. Na bokach szkoleniowiec Rakowa postawił na doświadczenie Malinowskiego i Oziębały, a w środku pola na duet Tylec-Zielonka. Ofensywne trio stanowili: Balboa, Rogula, a także wysunięty Kamil Chiliński.

Szkoleniowiec Rakowa II w meczu z MKS-em nie mógł skorzystać z niedostępnych: Michała Czekaja, Łukasza Mazurka i Marko Babicia. Na ławce mecz rozpoczął Pedro Vieira.

Pierwszy kwadrans spotkania upłynął pod znakiem boiskowej walki. W 18. minucie gry Czerwono-Niebiescy wychodzili z kontrą, jednak stracili piłkę i sami padli ofiarą szybkiego ataku gości. Gola na 1:0 dla MKS-u zdobył z bliskiej odległości Daniel Błędowski. Do końca pierwszej części meczu pod obiema bramkami działo się niewiele, a gra obfitowała w faule.

Po zmianie stron, na boisku w drużynie Czerwono-Niebieskich pojawili się Tobiasz Kubik i Pedro. W 65. minucie gry w zespole zadebiutował również Łukasz Furtak, zastępując Rogulę. Rezerwowi gracze rozruszali nieco grę ofensywę Rakowa II, jednak wciąż po bramce Błędowskiego prowadzili goście z Kluczborka.

Czerwono-Niebiescy atakowali coraz żwawiej, aż wreszcie w 75. minucie nastąpiło wyrównanie. Z rzutu wolnego celnie dośrodkował Tylec, a mocnym strzałem głową popisał się Bartosz Chłód.

W 81. minucie przed drużyną gospodarzy pojawiła się szansa na objęcie prowadzenia. W polu karnym MKS-u Kluczbork sfaulowany został po świetnym rajdzie Pedro Vieira. Do “jedenastki” podszedł Hubert Tylec, jednak pomocnik Rakowa II trafił w słupek. Chwilę później w obramowanie bramki strzeżonej przez Jana Szpaderskiego trafił Pedro. Portugalczyk wniósł na boisko sporo energii i zaprezentował kilka groźnych akcji.

Jedna z nich miała miejsce w 86. minucie, kiedy to portugalski napastnik po solowym rajdzie pokonał Szpaderskiego i wyprowadził rezerwy Rakowa na prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Tomasza Kuźmy po piorunującym ostatnim kwadransie mogli cieszyć się z pierwszej wygranej na szczeblu III Ligi.

Po 1. kolejce Raków II zajmuje 4. miejsce w ligowej klasyfikacji. Kolejny mecz Czerwono-Niebiescy rozegrają w sobotę 13 sierpnia o 12:00 na domowym obiekcie. Ich przeciwnikiem będzie Ślęza Wrocław.

Raków II – MKS Kluczbork 2:1

Bramki: Chłód (75.), Pedro (86.)

Raków II: Rajczykowski – Kucharczyk, Krzyżak, Chłód – Oziębała, Tylec, Zielonka, Malinowski – Balboa (46. T. Kubik), Chiliński (46. Pedro), Rogula (65. Furtak)