[Raków II] Udany rewanż z Gwarkiem

Jesienią Gwarek Ornontowice postawił się Czerwono-Niebieskim, wygrywając u siebie 1:0. Przy Limanowskiego 83 dużo lepszy był zespół Tomasza Kuźmy. Michał Czekaj i Hubert Tylec poprowadzili Raków do zwycięstwa.

Czerwono-Niebiescy spotkanie z Gwarkiem rozpoczęli z kilkoma roszadami w składzie względem inauguracyjnego meczu z Szombierkami. W wyjściowym składzie zabrakło między innymi Szymona Zielonki, pojawił się za to Oskar Krzyżak, który na co dzień trenuje w pierwszej drużynie.

Pierwsze dwadzieścia minut meczu to tzw. piłkarskie szachy. Gra toczyła się głównie w środku pola. Impas przerwał Michał Czekaj, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wcześniej piłkę ręką na linii bramkowej zatrzymał Gogita Gogatishvili. Sędzia nie tylko wskazał na “wapno”, ale też ukarał Gruzina czerwoną kartką. Z kolei Czekaj niczym profesor pokonał Maksymiliana Ćwika uderzeniem z jedenastego metra.

Od 22. minuty podopieczni Tomasza Kuźmy nie tylko prowadzili, ale też grali w przewadze jednego zawodnika. Piłkarze Rakowa skrzętnie wykorzystali ten fakt. Cztery minuty potem Maksymilian Ćwik drugi raz wyciągał piłkę z siatki. Tym razem golkipera Gwarka pięknym lobem pokonał Hubert Tylec.

Czerwono-Niebiescy przez 90. minut kontrolowali grę, czego najlepszym dowodem był fakt, że nasz bramkarz - Jakub Rajczykowski przez cały mecz nie został zmuszony do interwencji.

W kolejnej serii gier Raków II zmierzy się z Rozwojem Katowice. Trenerem katowiczan jest Tomasz Wróbel, który w latach 2016-18 był zawodnikiem Rakowa.

RKS Raków II Częstochowa: Jakub Rajczykowski – Oskar Krzyżak, Oliwier Kucharczyk, Michał Czekaj (46′ Jakub Budnicki), Łukasz Mazurek (60′ Przemysław Oziębała), Hubert Tylec (46′ Przemysław Mizgała), Pedro Vieira (60′ Mateusz Niedziałkowski), Piotr Malinowski (75′ Filip Głasek), Jakub Bator (46′ Adrian Balboa), Dawid Danilczyk, Tobiasz Kubik.