Raków II - Unia Dąbrowa Górnicza 5:1

W meczu na szczycie Grupy 1 Zina IV Ligi lider - Raków II - pokonał trzecią w tabeli Unię Dąbrowa Górnicza 5:1.

Spotkanie od początku toczyło się w bardzo dobrym tempie. Unia w przeciwieństwie do innych drużyn, z którymi grał Raków II, nie cofnęła się i próbowała wysoko odbierać piłkę. Jednak częstochowianie z tą grą znakomicie sobie radzili. W 21. minucie padł pierwszy gol. Hubert Tylec przejął futbolówkę, wpadł w pole karne minął bramkarza i podał do Kamila Chilińskiego, który trafił do pustej bramki. 10 minut później było 2:0. Golkiper gości zagrał tak niefortunnie, że wybita przez niego piłka trafiła w Adriana Balboę i wpadła do siatki. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. Radosław Dzierbicki uderzył z lewej strony, a futbolówka wylądowała w samym okienku bramki Unii.

Po zmianie stron jako pierwsi trafienie zanotowali goście w 53 minucie, ale podopieczni Tomasza Kuźmy odpowiedzieli natychmiastowo, a autorem gola był ponownie Chiliński. Wynik ustalił po godzinie gry Hubert Tylec. Czerwono-Niebiescy mogli zdobyć więcej bramek, ale kilkoma dobrymi interwencjami popisał się golkiper Unii.

Nasz zespół przewodzi w tabeli Grupy 1 Zina IV Ligi. Raków II ma na swoim koncie 52 punkty i wyprzedza Wartę Zawiercie o 8 punktów.

Tomasz Kuźma (trener, Raków II): Myślę, że kontynuujemy bardzo dobrą grę z ostatnich meczów. Sam wynik pokazuje styl, w jakim prowadzimy spotkania. Bowiem preferujemy grę ofensywną i narzucamy bardzow wysokie tempo, które przeradza się w ilość sytuacji. Dzisiaj mieliśmy trochę problem z finalizacją. Mieliśmy bardzo dużo dogodnych okazji, ale bardzo dobra dyspozycja bramkarza Unii oraz nasze braki w wykończeniu akcji sprawiły, że wynik nie jest wyższy. Jednak po takim spotkaniu należy być szczęśliwym. Kolejny raz miło się patrzy na zespół, który czerpie radość z gry, a ta gra przynosi nam efekty w postaci zwycięstw.

Raków II - Unia Dąbrowa Górnicza 5:1 (3:0)

1:0 - Kamil Chiliński 21.

2:0 - Adrian Balboa 31.

3:0 - Radosław Dzierbicki 35.

3:1 - przeciwnik 53.

4:1 - Kamil Chiliński 55.

5:1 - Hubert Tylec 60.

Raków II: Kubik - Lenartowski, M. Mizgała, Balboa (66. Brzęczek), Chiliński, Tylec, Danilczyk, Dzierbicki (60. Kucharczyk), Budnicki, Oziębała (70. Żurek), P. Mizgała (60. Kanior).