[Raków II] Unia Skierniewice zwycięża w sparingu

Drugi zespół Rakowa Częstochowa w sobotę rozegrał trzeci mecz kontrolny przed inauguracją sezonu. Medaliki przegrali z III-ligową Unią Skierniewice 0:2.

Podopieczni trenera Pulkowskiego rozpoczęli mecz ze sporym animuszem, często operując piłką na połowie rywala. W 16. minucie otworzyć wynik spotkania mógł Piotr Malinowski, lecz nieznacznie się pomylił. Blisko było też pięć minut później, gdy “centrostrzał” Patryka Malamisa poszybował kilka centymetrów nad spojeniem słupka z poprzeczką. W 26. minucie po starciu w polu karnym Rakowa II arbiter odgwizdał “jedenastkę” dla Unii Skierniewice. Goście wykorzystali stały fragment i wyszli na prowadzenie. Medaliki wciąż grali “do przodu”. Kolejną dobrą okazję miał Tomasz Walczak. Napastnik mocno uderzył z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała nad bramką. Do przerwy podopieczni trenera Pulkowskiego nie zdołali wyrównać.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w innych zestawieniach. Ten fragment spotkania lepiej rozpoczęli goście ze Skierniewic, którzy w 50. minucie podwyższyli na 2:0. Pół godziny przed końcem spotkania na boisku pojawili się Mateusz Głowiński i Kamil Chiliński. Pierwszy z nich był bliski gola 8 minut później, lecz jego uderzenie z półwoleja wybronił golkiper Unii. W ostatnim kwadransie tempo gry spadło, a wynik nie uległ już zmianie. Następny mecz kontrolny drugi zespół Medalików rozegra w środę, 26 lipca. Przeciwnikiem rezerw Rakowa będzie Garbarnia Kraków.

Raków II Częstochowa - Unia Skierniewice 0:2

Raków II: Muszyński, Okulicki (46. Błasik), Krzyżak, Courtney-Perkins (46. Siuda), Zielonka (46. Wireński), zawodnik testowany (60. Chiliński), Malamis (46. Długosz), Cierpiał (46. Kitowski), Malinowski (46. Szczepaniak), Drachal, Walczak (60. Głowiński).