[Raków II] W delegacji z beniaminkiem

W ramach 9. serii gier III ligi zespół rezerw Rakowa Częstochowa zagra wyjazdowe spotkanie z debiutującą na trzecioligowym szczeblu Odrą Bytom Odrzański.

Zarówno Raków II jak Odra Bytom Odrzański w ośmiu dotychczasowych spotkaniach wywalczyły zbliżoną ilość punktów. Dystans, który dzieli oba zespoły to zaledwie jedno “oczko”. Waga sobotniego meczu rośnie, gdy spojrzymy na pozycje drużyn w tabeli. Rezerwy Rakowa zajmują w niej 17. miejsce, a debiutanci z Bytomia Odrzańskiego plasują się dwie lokaty wyżej.  

 

Obie ekipy jak dotąd mają na swoim koncie po jednej wygranej. Ostatnia kolejka była bardziej udana dla Rakowa II. Podopieczni trenera Pulkowskiego zremisowali 0:0 z LKS-em Goczałkowice-Zdrój, podczas gdy nasi najbliżsi rywale ulegli Pniówkowi Pawłowice 2:6.  

 

Ze względu na prace związane z dostosowaniem obiektu do wymogów III ligi, będzie to dopiero drugi domowy mecz Odry w tym sezonie. W pierwszym z nich Odra przegrała z rezerwami Śląska Wrocław 0:1. W dotychczasowych ośmiu meczach drużyna prowadzona przez Macieja Góreckiego raz wygrała, trzy razy remisowała i czterokrotnie przegrała. Gracze z województwa lubuskiego zdobyli 8 bramek, a stracili 13. Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Cieśla z dorobkiem dwóch goli. 

 

Sobotni mecz będzie pierwszą konfrontacją Rakowa II i Odry Bytom Odrzański. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Bytomiu Odrzańskim. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00. Transmisję na żywo przeprowadzi lubuska TVP3. Będzie ją można obejrzeć na kanale YouTube, do którego link znajdziecie TUTAJ