[Raków II] W drodze po kolejny wyjazdowy triumf

W 11. kolejce III ligi, gr. 3 podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się z Pniówkiem Pawłowice. Czerwono-Niebiescy w sobotę 8 października powalczą na Śląsku Cieszyńskim o szóste zwycięstwo z rzędu.

Druga drużyna Rakowa Częstochowa po 10 rozegranych spotkaniach przewodzi ligowej stawce, mając 8 punktów przewagi nad drugim w tabeli Rekordem Bielsko-Biała. Zawodnicy Rakowa zanotowali dotychczas 9 zwycięstw i remis. Jedyną drużyną, która potrafiła pozbawić Czerwono-Niebieskich kompletu punktów była Lechia Zielona Góra. 

 

W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Kuźmy wygrali po raz kolejny. W domowym meczu z Cariną Gubin okazali się lepsi o jedną bramkę, której zdobywcą był Michał Czekaj. Była to piąta z rzędu wygrana, a zarazem czwarty kolejny mecz bez straty gola. 

 

W 11. serii gier zatrzymać Raków II spróbuje Pniówek Pawłowice Śląskie. Zespół prowadzony przez Jana Furlepę miał bardzo mocny start sezonu, lecz w ostatnich trzech kolejkach gracze Pniówka zdobyli zaledwie punkt. Złożyły się na to porażki z rezerwami Górnika Zabrze i Chrobrego Głogów, a także remis z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Łącznie Pniówek zgromadził do tej pory 15 punktów i plasuje się na 8. miejscu w ligowej klasyfikacji. 

 

Ostatnia konfrontacja rezerw Rakowa z Pniówkiem Pawłowice miała miejsce w cyklu przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/21. Czerwono-Niebiescy pokonali wówczas Pniówek w meczu kontrolnym 2:1, a dwie bramki zdobył Kamil Chiliński. Zespoły te spotkały się również w finale Totolotek Pucharu Polski Śląskiego ZPN. 4 sierpnia 2020 roku Raków II przegrał ów finał 1:3, a honorowe trafienie dla Rakowa zaliczył wtedy Przemysław Oziębała. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Sportowej 7 w Pawłowicach Śląskich. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 16:00.