[Raków II] W niedzielę walczymy dalej

Kolejny ligowy mecz drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra już w niedzielę, 19 maja. Podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław.

Środowa przegrana Rakowa II z Górnikiem Polkowice skomplikowała nieco sytuację Medalików w walce o utrzymanie, jednak na 4 kolejki przed końcem rozgrywek wszystko jest jeszcze możliwe. W niedzielę zawodnicy drugiej drużyny Rakowa staną przed zadaniem wywiezienia punktów z terenu wicelidera. 

 

Drużyna prowadzona obecnie przez trenera Michała Hetela to ubiegłoroczny spadkowicz z II ligi, który aktualnie rywalizuje o szybki powrót na szczebel centralny. Największymi przeszkodami wrocławian w tej misji są Rekord Bielsko-Biała oraz MKS Kluczbork. Do pierwszej z drużyn rezerwy Śląska tracą dwa punkty, nad drugą dysponują dwupunktową przewagą. Całkowity dorobek wrocławian po 30 kolejkach wynosi 61 punktów. Składa się na nie 17 zwycięstw, 10 remisów i zaledwie trzy porażki. Rezerwy Śląska Wrocław są zespołem, która ma na swoim koncie najmniej przegranych spotkań oraz najmniejszą liczbę straconych goli w całej stawce. Śląsk II stracił ich 30, strzelając przy tym 63 bramki. Domowy bilans wrocławian to 11 wygranych, 3 remisy i jedna przegrana. 

 

Obecnie Śląsk II nie znajduje się jednak w najlepszej dyspozycji. Wrocławianie ostatnie zwycięstwo odnieśli 20 kwietnia. Od tamtej pory drużyna trenera Hetela zanotowała 3 remisy i pierwszy raz przegrała na własnym boisku. W minioną środę rezerwy Śląska zremisowały 2:2 z Pniówkiem Pawłowice. 

 

Ostatnie, a zarazem jedyne dotąd spotkanie rezerw Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław miało miejsce 28 października ubiegłego roku. Wrocławianie wygrali w Częstochowie 4:0. 

 

– Jedziemy na trudny teren, do drużyny, która walczy o awans. My z kolei wciąż walczymy o utrzymanie. Mimo własnych problemów wynikających po kontrowersyjnych, a dla mnie błędnych, decyzjach sędziego, jesteśmy dobrze przygotowani i nastawieni na niedzielny mecz. Liczę, że w niedzielę będziemy walczyć tylko z drużyną Śląska II Wrocław – mówi w przedmeczowym komentarzu pierwszy trener Rakowa II, Przemysław Oziębała. 

 

Mecz 31. kolejki III ligi między Śląskiem II Wrocław a Rakowem II Częstochowa odbędzie się w niedzielę, 19 maja przy ul. Oporowskiej 62 we Wrocławiu. Sędzią głównym tego spotkania będzie Mateusz Czerwień z Krakowa. Jego pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 12:00.

 

Ze względu na zawieszenie Przemysława Oziębały za czerwoną kartkę otrzymaną po meczu z Górnikiem Polkowice zespół rezerw w meczu ze Śląskiem II  poprowadzi w niedzielę Marcin Salamon.