[Raków II] W Nowym Targu górą Podhale

W przedostatnim sparingu przed meczem 18. kolejki III ligi z MKS-em Kluczbork podopieczni Tomasza Kuźmy rywalizowali z Podhalem Nowy Targ. Gospodarze wygrali 2:1, a jedyną bramkę dla drugiego zespołu Medalików zdobył Piotr Malinowski.

Oba zespoły spotkały się w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu. Mecz z rezerwami Rakowa był dla Podhala czwartą grą kontrolną. Jak się okazało po 90 minutach – pierwszą zwycięską.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Szarotek, które objęły prowadzenie w 14. minucie za sprawą bramki Bartosza Żurka. Pierwsza połowa nie układała się najlepiej dla podopiecznych Tomasza Kuźmy. W 37. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Podhala. Hubert Antkowiak trafił jednak w poprzeczkę i do przerwy kibice w Nowym Targu nie obejrzeli już więcej goli.

Po zmianie stron mecz wyrównał się, a obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe. Skuteczniejsi w tym fragmencie gry okazali się nowotarżanie. Gol na 2:0 padł w 63. minucie, a skuteczny tym razem okazał się Hubert Antkowiak.

Ostatnie pół godziny było w wykonaniu drugiego zespołu Medalików lepsze, lecz zabrakło czasu, by wyrównać. Na trzynaście minut przed końcem mocnym strzałem z dystansu popisał się Piotr Malinowski. Rezultat nie uległ już zmianie, a bramka kapitana Rakowa II okazała się golem honorowym.

Zawodników trenera Kuźmy przed rozpoczęciem rundy wiosennej czeka jeszcze jeden test. W sobotę 25 lutego zagrają na własnym boisku z rezerwami Korony Kielce.

Podhale Nowy Targ - Raków II 2:1

Bramki: Malinowski (77.)

Raków II: Rajczykowski (60. O. Kubik), O. Kucharczyk (60. Chłód), Furtak (60. Czekaj), Rygiel (60. Cierpiał), D. Kucharczyk (60. Wireński), Tylec (60. Zielonka), Malinowski, Oziębała (60. Bator), T. Kubik (60. Malamis), zawodnik testowany (60. Chiliński), Mazurek (60. Niedziałkowski).