[Raków II] W Zabrzu starcie ekstraklasowych rezerw

W sobotnie przedpołudnie podopiecznych Michała Pulkowskiego czeka ligowa rywalizacja. Zespół rezerw mistrza Polski w ramach 11. kolejki III ligi zmierzy się w delegacji z drugą drużyną Górnika Zabrze.

Ostatnie dwie serie gier nie były najlepsze dla obu zespołów. Rezerwy Rakowa nie zdobyły punktów w rywalizacji z Odrą Bytom Odrzański i Wartą Gorzów Wielkopolski. W ubiegłym tygodniu o zwycięstwie Warty zadecydował wykorzystany przez gorzowian rzut karny. Górnik II natomiast w dwóch kolejnych meczach okazał się słabszy od Pniówka Pawłowice i rezerw Śląska Wrocław. W nadchodzącą sobotę zarówno ekipa Michała Pulkowskiego jak i zabrzanie z pewnością zapragną wrócić na zwycięskie tory. 

 

Dystans, który dzieli w tabeli rezerwy Rakowa od drugiej drużyny Górnika to 9 punktów. Drugi zespół mistrza Polski obecnie zajmuje w tabeli III ligi 18. miejsce. Zabrzanie plasują się na ten moment na 10 pozycji. Dorobek drużyny prowadzonej przez Arkadiusza Przybyłę wynosi 14 punktów. Zabrzanie w obecnej kampanii zanotowali 4 porażki, 2 remisy i czterokrotnie wywalczyli pełną pulę. Zawodnicy Górnika II zdobyli dotychczas 16 bramek, tracąc o dwie więcej. Najlepszym snajperem w drużynie jest doświadczony Marcin Wodecki, a jego dorobek strzelecki wynosi 4 trafienia. Przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 do Górnika II dołączył Miłosz Rogula, który jeszcze w poprzedniej kampanii reprezentował barwy Rakowa II. 

 

Poprzednie starcie obu zespołów miało miejsce 14 czerwca, w ostatniej kolejce minionych rozgrywek. W meczu rozgrywanym przy L83 rezerwy Rakowa zdobyły komplet punktów, wygrywając spotkanie 3:2. Bramki dla Medalików zdobywali wtedy: Łukasz Mazurek, Tomasz Szczepaniak i Kamil Chiliński. Równie udane okazało się spotkanie w Zabrzu. Na zakończenie rundy jesiennej drugi zespół Rakowa ograł zabrzan 2:0 po trafieniach Łukasza Mazurka i Adriana Balboy. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Mickiewicza 66 A w Zabrzu. Na arbitra głównego tego spotkania został wyznaczony Sławomir Smaczny. Jego pierwszy gwizdek wybrzmi o 11:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale YouTube Górnika Zabrze.