[Raków II] Walka o odzyskanie podium

W najbliższej kolejce III ligi podopieczni trenera Kuźmy wrócą na własny obiekt. Drugi zespół Medalików zagra w sobotę, 13 maja z Pniówkiem Pawłowice. Początek spotkania o 12:00.

W ubiegłym tygodniu rezerwy Rakowa przegrały 0:1 z Cariną Gubin i odbyły daleką podróż do domu bez zdobyczy punktowej. Swój mecz wygrała natomiast Ślęza Wrocław, w efekcie Raków II spadł na 4. miejsce w tabeli. Dorobek drugiego zespołu Rakowa stanowią 52 punkty. Drużyna Tomasza Kuźmy traci 10 punktów do Polonii Bytom, 5 do Rekordu Bielsko-Biała i dwa "oczka" do Ślęzy Wrocław.

 

W nadchodzącą sobotę rezerwy mistrza Polski zmierzą się przed własną publicznością z Pniówkiem Pawłowice. Zespół, którego historię zapoczątkowano w 1974 r. wraz z uruchomieniem kopalni węgla kamiennego “Pniówek” to 10. drużyna w ligowej klasyfikacji. Zawodnicy z Górnego Śląska w dotychczasowych 27 spotkaniach zdobyli 38 punktów, na co składa się identyczna liczba zwycięstw, remisów i porażek – po 9. Podopieczni Sławomira Szarego lepiej prezentują się w roli gospodarza. Na stadionie w Pawłowicach Śląskich wywalczyli jak dotąd 22 punkty, z kolei w meczach wyjazdowych ich dorobek jest o 8 punktów mniejszy. Pniówek Pawłowice dysponuje dodatnim bilansem bramkowym. Zawodnicy z Górnego Śląska strzelili w bieżącej kampanii 51 goli, tracąc przy tym 47. Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Hanzel z dorobkiem 17 bramek. W klasyfikacji strzelców grupy 3. III ligi zajmuje on drugą pozycję, ex aequo z Emilem Drozdowiczem ze Stilonu Gorzów Wlkp.

 

Jesienna partia pomiędzy Rakowem II a Pniówkiem Pawłowice pozostała nierozstrzygnięta. Na boisku w Pawłowicach padł remis 1:1. Bramkę dla drugiego zespołu Medalików zdobył w 6. minucie Daniel Szelągowski. Wyrównał tuż przed przerwą Daniel Hanzel, skutecznie wykorzystując “jedenastkę”.

 

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Marek Kulczyk. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi na boisku bocznym przy #L83 punktualnie o 12:00. Zapowiada się ciepło i słonecznie, zapraszamy więc kibiców do wspierania rezerw Medalików z trybun.