[Raków II] Ważne popołudnie w Gorzowie Wielkopolskim

W sobotę 27 kwietnia, w meczu 27. kolejki III ligi drugi zespół Rakowa Częstochowa zagra na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – Wartą Gorzów Wielkopolski.

Podopieczni Przemysława Oziębały zdobyli tej wiosny 13 punktów i nie przegrali od 5 spotkań. W dalszym ciągu jednak znajdują się w strefie spadkowej, na przedostatnim miejscu w tabeli. Cztery zespoły, które znajdują się bezpośrednio wyżej od Medalików, dysponują o 4 “oczka” więcej niż rezerwy Rakowa. Jedną z tych drużyn jest Warta Gorzów Wielkopolski. 

 

Gorzowianie w bieżącej kampanii wywalczyli 27 punktów. Na ten dorobek składa się 6 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek. Podopieczni Mateusza Konefała lepiej spisują się na własnym boisku, na którym przegrali tylko trzykrotnie i wywalczyli łącznie 16 “oczek”. Najczęstszym rezultatem, który pada w tym sezonie przy ul. Olimpijskiej 1 w Gorzowie Wielkopolskim, jest remis. Warta dzieliła się punktami siedem razy. Stosunek bramkowy gospodarzy sobotniego meczu wynosi 31:49. Najlepszym strzelcem drużyny z województwa lubuskiego są Paweł Krauz i Igor Lewandowski, którzy mają na swoim koncie po 4 trafienia. 

 

Wiosną Warta odniosła jedno zwycięstwo, a miało to miejsce 29 marca, wówczas gorzowianie pokonali na własnym obiekcie Gwarka Tarnowskie Góry. Ostatnie trzy kolejki w wykonaniu Warty to dwa remisy i porażka. W minioną sobotę ekipa trenera Konefała przegrała 1:2 z Pniówkiem Pawłowice. 

 

Jesienią w rywalizacji o ligowe punkty lepsi okazali się gorzowianie, którzy przy L83 wygrali 1:0 po trafieniu Adriana Bielawskiego. Wierzymy w skuteczny rewanż Medalików. 

 

– Jedziemy do Gorzowa Wlkp. Dobrze nastawieni. Wiemy, jak ważny jest to mecz w kwestii utrzymania. Warta to zespół, który, podobnie jak my, walczy o pozostanie w III lidze i wynik tego spotkania na pewno będzie bardzo istotny – mówi w przedmeczowej wypowiedzi Przemysław Oziębała. 

 

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Eliasz Pawlak z Mechlina. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Olimpijskiej 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Początek spotkania zaplanowano na 13:00. Transmisja w systemie PPV dostępna jest TUTAJ.