[Raków II] Ważny mecz w Wielką Sobotę

W czasie, gdy pierwszy zespół walczył będzie przy L83 z Ruchem Chorzów, druga drużyna Medalików w ramach 23. kolejki III ligi rozegra wyjazdowe spotkanie z Unią Turza Śląska.

Zespół rezerw wywalczył tej wiosny już 7 punktów, jednak w dalszym ciągu znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce drużyna trenera Przemysława Oziębały była bliska zwycięstwa, jednak do zdobycia pełnej puli w starciu z wrocławską Ślęzą zabrakło dosłownie kilku sekund.  

 

Nasz najbliższy rywal – Unia Turza Śląska – to tegoroczny beniaminek, który w dotychczasowych 22 meczach wywalczył 24 punkty. Unia w ligowej klasyfikacji plasuje się na 14. pozycji. Na zdobycz punktową podopiecznych Dariusza Kłusa złożyło się 6 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek. Zawodnicy z Turzy Śląskiej lepiej prezentują się na obcych obiektach, na których wywalczyli łącznie 14 punktów. Bilans bramkowy Unii wynosi 28 do 39. Najlepszym strzelcem w ekipie z gminy Gorzyce był jesienią Killian Benvindo, który zanotował cztery trafienia. Swoją dobrą dyspozycją Francuz zapracował na transfer do drugoligowej Chojniczanki Chojnice. Również cztery bramki ma na swoim koncie Natan Wysiński.  

 

Wiosną Unia zanotowała jak dotąd dwa remisy, zwycięstwo i porażkę. W poprzednich dwóch kolejkach piłkarze z Turzy Śląskiej dzielili się punktami: najpierw zremisowali 1:1 z rezerwami Śląska Wrocław, a tydzień później powtórzyli ten rezultat w meczu z Pniówkiem Pawłowice.  

 

Jesienią Unia Turza Śląska wygrała przy L83 w stosunku 3:2. Bramki dla Medalików zdobyli w tamtym spotkaniu Mateusz Głowiński i Patryk Malamis. Wierzymy, że zespół rezerw w sobotę weźmie rewanż na beniaminku. 

 

– Przed nami kolejny bardzo ważny mecz w kwestii walki o utrzymanie. Gramy na wyjeździe z Unią Turza Śląska i jedziemy do Wodzisławia bardzo mocno zdeterminowani, a także podrażnieni ostatnim meczem, w którym straciliśmy zwycięstwo w ostatniej minucie gry. Tego błędu nie możemy już powtórzyć. Liczę na to, że zagramy dobry mecz i wrócimy do Częstochowy z kompletem punktów – mówi w przedmeczowej wypowiedzi Przemysław Oziębała. 

 

Spotkanie 23. serii gier III ligi odbędzie się w Wielką Sobotę, 30 marca. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu Śląskim, a na sędziego głównego został wyznaczony Maciej Węgrzyk z Jejkowic. Arbiter da sygnał do rozpoczęcia spotkania o godzinie 13:00.