[Raków II] Ważny wyjazd do Gubina

Po dwóch meczach przeciwko drużynom z czołówki przed zespołem rezerw kolejna ważna misja. W sobotę, 16 marca, podopieczni Przemysława Oziębały w meczu 21. kolejki III ligi zagrają w delegacji z sąsiadującą w tabeli Cariną Gubin.

Drugi zespół Medalików jak dotąd wiosną kontynuuje dobrą dyspozycję z zimowego okresu przygotowawczego. Drużyna trenera Oziębały w dwóch pierwszych kolejkach rundy jesiennej wywalczyła komplet punktów, pokonując Karkonosze Jelenia Góra i Rekord Bielsko-Biała. Szczególne brawa należą się za zwycięstwo z liderem. W tym spotkaniu Medaliki grali przez ponad 50 minut w dziesiątkę, a mimo to zdołali zdobyć zwycięskiego gola i pokonać Rekord 2:1. Dzięki dwóm wygranym rezerwy mistrza Polski mają na swoim koncie 16 punktów. Do bezpiecznej strefy zespół z Limanowskiego traci na ten moment 5 punktów. 

 

Carina Gubin to zespół, który w tabeli plasuje się o jedną pozycję wyżej od Rakowa II. Ekipa z granicznego miasta dysponuje dwoma “oczkami” przewagi. Obuwnicy rozpoczęli rundę wiosenną nie najlepiej, doznając dwóch porażek. W 19. serii gier ulegli 1:2 rezerwom Śląska Wrocław, a tydzień później przegrali 0:1 z Pniówkiem Pawłowice. Na liczący 18 punktów dorobek Cariny złożyło się 5 wygranych, 3 remisy i 12 porażek. Gubinianie zdecydowanie lepiej prezentują się na wyjazdach, gdzie czterokrotnie odnosili zwycięstwa. U siebie wygrali tylko raz, 14 października, z LZS-em Starowice Dolne. Zespół trenera Grzegorza Kopernickiego legitymuje się ujemnym bilansem bramkowym. Obuwnicy mają na koncie 22 gole zdobyte i 34 stracone. Najlepszym strzelcem w zespole z Gubina jest Denis Matuszewski, który z dorobkiem 10 trafień znajduje się w czołówce ligowych snajperów. 

 

Podczas rundy jesiennej rezerwy Rakowa zmierzyły się z Cariną 23 sierpnia, w ramach 4. kolejki III ligi. Wówczas podopieczni trenera Kopernickiego okazali się lepsi i zwyciężyli 4:2. Hat-trickiem w tamtym spotkaniu popisał się Denis Matuszewski, a dla Medalików trafiali obrońcy: Patryk Jurczyński i Tomasz Okulicki. 

 

– Czeka nas kolejny mecz, tym razem z przeciwnikiem, który bezpośrednio rywalizuje z nami o utrzymanie. Podchodzimy do tego spotkania tak jak do poprzednich – dobrze przygotowani i pewni siebie. Nie lekceważymy rywala, który moim zdaniem gra lepiej niż pokazuje to tabela. Poprzednimi dwoma meczami doprowadziliśmy do sytuacji, w której przy korzystnym rezultacie będziemy wyprzedzać rywali w tabeli. To pierwsza z takich okazji i musimy ją wykorzystać – mówi przed starciem z Cariną Gubin trener zespołu rezerw, Przemysław Oziębała.

 

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Gubinie. Jego arbitrem będzie Bartosz Owsiany z Opola. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godzinie 14:00.