[Raków II] Wicelider wygrywa w Częstochowie

W meczu rozgrywanym w ramach 14. serii gier III ligi gr. 3 zespół rezerw Rakowa Częstochowa przegrał ze Śląskiem II Wrocław 0:4.

Spotkanie lepiej rozpoczęli wrocławianie. W drużynie gości od samego początku wyróżniał się Patryk Szwedzik. Napastnik, który w aktualnej kampanii zanotował 5 występów w PKO Ekstraklasie, zagroził bramce Kacpra Bieszczada w 11. minucie, ale jego strzał był niecelny. Trzynaście minut później kolejna próba Szwedzika minimalnie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada. W tej sytuacji piłka musnęła jeszcze jednego z zawodników Rakowa II i arbiter wskazał na rzut rożny. Kilkanaście sekund później padł pierwszy gol dla Śląska. Hubert Muszyński najwyżej wyskoczył w polu karnym i silnym strzałem głową pokonał bramkarza Medalików. Na przerwę wrocławianie schodzili z dwubramkową przewagą. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy dośrodkowanie Kuby Lizakowskiego wykończył mocną główką najlepszy strzelec Śląska II – Jakub Lutostański.

Po zmianie stron na murawie pojawili się Jakub Wireński i Jerzy Napieraj. W 51. minucie swojego gola zdobył Patryk Szwedzik, który wykorzystał dobrą piłkę zagraną przez Miłosza Kurowskiego. Trener Pulkowski zdecydował się na kolejne roszady, na boisku pojawili się Mateusz Głowiński i Szymon Jarek. W 65. minucie najlepszą tego dnia okazję do zdobycia bramki miał drugi zespół Rakowa. W pole karne Śląska II przedarł się Piotr Malinowski, lecz w tym przypadku uderzenie okazało się nieznacznie niecelne. Na 12 minut przed końcem meczu na murawie pojawił się Kacper Nowakowski, dla którego był to debiut na trzecioligowym szczeblu. Wynik ustalił w ostatniej akcji meczu rezerwowy Kacper Zaborski.

Po sobotnich meczach 14. kolejki III ligi rezerwy Rakowa w dalszym ciągu zajmują w tabeli 17. pozycję. Podopieczni trenera Michała Pulkowskiego tracą 5 punktów do Stilonu Gorzów Wlkp. i Unii Turza Śląska. W następnym tygodniu drugi zespół mistrza Polski zmierzy się w delegacji z Pniówkiem Pawłowice.

Raków II Częstochowa - Śląsk II Wrocław 0:4

Bramki: Muszyński (23’), Lutostański (43’), Szwedzik (51’), Zaborski (90’)

Raków II: Bieszczad, Kitowski (63. Jarek), Jurczyński, Okulicki (46. Napieraj), Żołądź, Malamis, Zielonka, Kucharczyk (78. Nowakowski), Długosz (46. Wireński), Malinowski, Walczak (63. Głowiński).