[Raków II] Wtorkowy wieczór w Myszkowie

We wtorek, 19 września na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Myszkowie odbędzie się spotkanie w ramach ¼ finału Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa, w którym rezerwy Rakowa zmierzą się z MKS-em Myszków.

Trzy dni po meczu z drużyną Łukasza Piszczka podopiecznych Michała Pulkowskiego czeka kolejne spotkanie. Drugi zespół mistrza Polski zagra z IV-ligowym MKS-em Myszków w meczu, którego stawką będzie awans do ½ finału Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. 

 

MKS Myszków to obecnie 11. drużyna IV ligi śląskiej, grupy 1. Ekipa prowadzona przez Roberta Majchrzaka w siedmiu spotkaniach wywalczyła jak dotąd 9 punktów, notując 3 wygrane i 4 porażki. Co ciekawe, na własnym obiekcie gracze z Myszkowa nie zdobyli jeszcze punktu. Na meczach MKS-u kibice nie mogą narzekać na nudę. W siedmiu rozegranych dotychczas meczach MKS-u padły aż 43 gole. Zawodnicy z Myszkowa zdobyli ich 26, a stracili 17.  

 

W kadrze MKS-u Myszków znajduje się dwóch zawodników, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie bronili barw Rakowa II: Oskar Kubik i Przemysław Mizgała. Oprócz nich barwy MKS-u reprezentuje także brązowy medalista CLJ U-19 – Dominik Górecki. Ostatnie spotkanie między Rakowem II a MKS-em Myszków miało miejsce w sezonie 2021/22, na szczeblu IV ligi. Mecz rozgrywany był w ramach ostatniej, 30. kolejki Zina IV ligi, gr. 1. Raków II pokonał MKS 2:0 po dublecie Mateusza Niedziałkowskiego. 

 

Wtorkowy mecz odbędzie się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Myszkowie, przy ul. Pułaskiego 13b. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi punktualnie o 18:00. W półfinale Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa czekają już: GKS Jura Niegowa, Piast Przyrów i Victoria Częstochowa.