[Raków II] Wygrana na koniec rundy jesiennej

W sobotę 19 listopada rozegrano 17. kolejkę III ligi. Była to ostatnia seria gier rundy jesiennej. Grający w roli gości drugi zespół Rakowa pokonał rezerwy Górnika Zabrze 2:0. Czerwono-Niebiescy zakończyli rundę na pierwszym miejscu w tabeli.

Podopieczni Tomasza Kuźmy zapewnili sobie mistrzostwo jesieni tydzień temu, dzięki trzem punktom zdobytym przeciwko Chrobremu II Głogów. Gracze rezerw Rakowa z pewnością chcieli także utrzymać co najmniej do marca status niepokonanych w lidze.

Sobotni przeciwnik Czerwono-Niebieskich – Górnik II Zabrze – to zespół z górnej połowy tabeli. Kadra drużyny z Zabrza pełna jest młodych zawodników, którzy przed meczem z Rakowem II zanotowali w lidze 9 zwycięstw, 5 porażek i 2 remisy.

Trener Kuźma na mecz z Górnikiem dokonał trzech zmian w składzie. Do wyjściowej jedenastki wrócił pauzujący za kartki Balboa, w bramce stanął Rajczykowski, a w środku pola Zielonkę zastąpił Wireński. Drużynę do zwycięstwa mieli poprowadzić doświadczeni: Oziębała, Czekaj i Malinowski.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. Drugi zespół Górnika miał problem ze sforsowaniem najlepszej defensywy w lidze. W 24. minucie piłkę w pole karne posłał Przemysław Oziębała. Po chwili zamieszania dopadł do niej Adrian Balboa i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Zabrzan.

Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej części gry. Górnik oddał kilka strzałów, lecz w większości niecelnych. Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Rakowa. Kwadrans po wznowieniu gry Balboa odegrał głową do Mazurka, a ten uderzeniem z woleja podwyższył na 2:0.

Taki wynik zadowalał podopiecznych Tomasza Kuźmy, którzy wciąż bardzo dobrze spisywali się w defensywie. Gracze Górnika nie stwarzali zbyt wielu sytuacji, a blisko podwyższenia na 3:0 był w 68. minucie Malinowski. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Drugi zespół Rakowa zdobył bardzo cenne wyjazdowe trzy punkty i pozytywnie zakończył rundę. Na uwagę zasługuje kolejne czyste konto graczy Rakowa II.

W tabeli III ligi, grupy trzeciej prowadzi Raków II, który ma na koncie 41 punkty. Cztery “oczka” mniej ma Polonia Bytom, a pięć Rekord Bielsko-Biała. Czwarty zespół w stawce – Ślęza Wrocław – zdobył do tej pory 32 punkty. Do końca sezonu pozostało 17 kolejek. Pierwsza seria spotkań rundy wiosennej została zaplanowana na 4-5 marca. Podopieczni Tomasza Kuźmy zagrają w niej na wyjeździe z MKS-em Kluczbork.

Górnik II Zabrze - Raków II Częstochowa 0:2

Bramki: Balboa (23.), Mazurek (60.)

Raków II: Rajczykowski – Kucharczyk, Czekaj, Furtak, Bator, Tylec (86. Mizgała), Wireński (65. Zielonka), Oziębała, Malinowski (86. Sukiennicki), Balboa (70. Długosz), Mazurek (70. Niedziałkowski)