[RAKÓW II] Wygrana na zakończenie rozgrywek

W ostatniej kolejce Zina IV Ligi, Czerwono-Niebiescy pokonali 2:0 MKS Myszków. Dwie bramki w meczu zdobył Mateusz Niedziałkowski. Podopieczni Tomasza Kuźmy przygotowują się teraz do baraży o III Ligę, w których przeciwnikiem będzie GKS II Tychy.

Mecz 30. kolejki Zina IV Ligi pozbawiony był niemalże wpływu na ostateczny kształt tabeli. Od 28. kolejki wiadomo już, że ligę wygrał Raków II. MKS Myszków natomiast. w zależności od wyniku Szczakowianki Jaworzno mógł zakończyć sezon na 4. lub 5. pozycji.

W kończącym fazę zasadniczą meczu Tomasz Kuźma desygnował do gry silny skład. Do gry wrócili: Mądrzyk, Czekaj, Bator, Tylec i Pedro. Po ostatnich dobrych występach miejsce w składzie zachował Tobiasz Kubik. Na pozycji “dziewiątki” całe 90 minut zagrał Mateusz Niedziałkowski.

Mecz od samego początku niespecjalnie mógł się podobać. Obie drużyny grały dobrze w defensywie, przez co bramkarze przez pierwsze pół godziny gry byli praktycznie bezrobotni. Bardzo groźna akcja pod bramką MKS-u Myszków miała miejsce dopiero w 32. minucie meczu. Sędzia podyktował rzut wolny dla Rakowa, a Hubert Tylec przymierzył z 20. metra, lecz piłka trafiła prosto w słupek. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola.

W 55. minucie Czerwono-Niebiescy przeprowadzili akcję bramkową. Hubert Tylec znalazł w polu karnym Kubika, a ten wypatrzył na 11. metrze Mateusza Niedziałkowskiego. Młody napastnik nie trafił czysto w piłkę, lecz kierunek jej lotu zmylił kładącego się na murawie bramkarza.

Gol dla Rakowa ustabilizował sytuację na boisku. Do końca meczu oba zespoły grały spokojnie i z szacunkiem dla rywala. Zawodnicy MKS-u Myszków kilkukrotnie oddawali strzały, jednak za każdym razem na posterunku stał Kuba Mądrzyk.

W doliczonym czasie gry, swojego drugiego gola zdobył Niedziałkowski. Była to niemalże kopia akcji na 1:0. Z tą jedynie różnicą, że rozegrano ją w trójkącie: Danilczyk – Mazurek – Niedziałkowski, a ostatni z nich tym razem trafił czysto i pokonał bramkarza gości.

Raków II wygrał swoją grupę Zina IV Ligi zdobywając 80 punktów w 30 meczach. Czerwono-Niebiescy zdobyli w lidze 99 bramek i tylko gola zabrakło do upragnionej setki. Porażka w meczu nie zmieniła sytuacji MKS-U Myszków. Szczakowianka Jaworzno przegrała swój mecz z Gwarkiem Ornontowice, w efekcie Myszkowianie utrzymali czwartą lokatę.

Raków II Częstochowa - MKS Myszków 2:0

Bramki: Niedziałkowski (55., 90+2.)

Raków: Mądrzyk – Błasik, Czekaj (62. Budnicki), Danilczyk – Bator, Mizgała (46. Kucharczyk), Tylec (75. Lenartowski), Głasek (46. Bęben) – T. Kubik (75. Krysik), Niedziałkowski, Pedro (55. Mazurek)