[Raków II] Wygrana w Poraju. Rezerwy w ¼ finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu

W środę, 30 sierpnia drugi zespół Rakowa Częstochowa rywalizował z Wartą Poraj w II rundzie Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. Podopieczni Michała Pulkowskiego wygrali 9:0 i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Już w 5. minucie spotkania faulowany w polu karnym był Tomasz Walczak. Do “jedenastki” podszedł sam poszkodowany, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Warty. Pierwszy gol dla drużyny rezerw padł w 14. minucie. Dawid Kucharczyk odważnie uderzył zza pola karnego i ryzyko opłaciło się, gdyż piłka powędrowała pod poprzeczkę. 20 minut później pierwszego gola zdobył Tomasz Walczak, który mocno uderzył z półwoleja. Jeszcze przed przerwą młody napastnik mógł cieszyć się z klasycznego hat-tricka. Trzecia i czwarta bramka dla Rakowa II padły kolejno w 37. i 42. minucie.

Druga połowa również rozpoczęła się dobrze dla drugiego zespołu Medalików. Pięć minut po wznowieniu gry do siatki po raz pierwszy trafił Jakub Cierpiał. W drugiej części meczu na boisku pojawił się szereg nowych zawodników, w tym Łukasz Makarski, który w 65. minucie zdobył gola na 6:0. Następne dwa trafienia padły w 82. i 83. minucie. W pierwszej akcji na listę strzelców ponownie wpisał się Jakub Cierpiał, a niespełna 60 sekund później drugą bramkę zdobył Łukasz Makarski. Wynik na 9:0 ustalił w ostatniej akcji meczu Jakub Łukasiewicz.

– Przestrzegaliśmy zawodników przed meczem, że najważniejsze jest podejście mentalne do takich spotkań i na pewno cieszy bardzo dobra reakcja zespołu w tej kwestii. Przegraliśmy trzy mecze z rzędu w lidze i potrzebowaliśmy takiego zwycięstwa, które pozwoli nam pozytywnie nastawić się na kolejne mecze ligowe – komentuje trener drużyny rezerw, Michał Pulkowski.

W następnej serii gier III ligi Raków II zagra u siebie z Unią Turza Śląska. Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, o 12:00.

Warta Poraj - Raków II Częstochowa 0:9

Bramki: Kucharczyk (13’), Walczak (33’, 37’, 42’), Cierpiał (50’, 82’), Makarski (64’, 83’), Łukasiewicz (90’)

Raków II: Żółtak, Okuliński, Żołądź (45. Józefczyk), Napieraj (60. Mikołajczyk), Kitowski (45. Jarek), Cierpiał, Zielonka (46. Łukasiewicz), Kucharczyk (60. Andruszko), Głowiński (45. Makarski), Długosz, Walczak (60. Szczepaniak).