[Raków II] Wygrana w Siewierzu! Trwa w walka o awans

W sobotnie popołudnie Czerwono-Niebiescy przywieźli do domu kolejne 3 punkty – tym razem z Siewierza. W rozgrywanym równocześnie meczu główny rywal Rakowa – Ruch Radzionków, zwyciężył 4:3 ze Szczakowianką Jaworzno.

Podopieczni Tomasza Kuźmy do finiszu ligi przystąpili w bardzo dobrej dyspozycji. Ostatnie dwa mecze o punkty, to zwycięstwa: 6:0 i 4:0.  Zawodnicy z Siewierza walczyli natomiast o pierwszą ligową wygraną od połowy listopada.

W porównaniu do meczu z Podlesianką trener Czerwono-Niebieskich dokonał w składzie dwóch roszad. Oliwiera Kucharczyka i Mateusza Niedziałkowskiego zastąpili: Tobiasz Kubik oraz Łukasz Mazurek.

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem głębokiej defensywy Siewierzan. Piłkarze Przemszy walczą o utrzymanie w Zina IV Lidze i dla nich liczy się każdy punkt. Głębokich okopów nie potrafił sforsować ani Pedro, ani Hubert Tylec, ani sobotni wybór na pozycji napastnika – Łukasz Mazurek.

Gdy po pierwszym kwadransie drugiej części gry wciąż nie padł żaden gol, trener Kuźma zdecydował się reagować. Na boisko weszli wspomniani już wcześniej Niedziałkowski i Kucharczyk.

Dopiero w 70. minucie Czerwono-Niebiescy mogli odetchnąć z ulgą. Z daleka uderzył Tylec, a jego strzał dobił kapitan Rakowa – Przemysław Oziębała.

Bramka “Oziego” stworzyła wyłom w głowach zawodników Przemszy, którzy w ostatnim kwadransie meczu nie bronili już tak dobrze.

Na 2:0 w 77. minucie podwyższył Portugalczyk Pedro, a 9 minut później trzecia bramka dla Rakowa padła wskutek samobójczego trafienia Dawida Skrzypińskiego. Czerwono-Niebiescy zdobyli kolejne trzy punkty i zagrali trzeci mecz z rzędu bez straty gola.

Równocześnie w Jaworznie rozgrywał swój mecz Ruch Radzionków. Piłkarze Ruchu ostatecznie wygrali 4:3 i w dalszym ciągu dotrzymują kroku Czerwono-Niebieskim. Różnica w tabeli między oboma zespołami wynosi 4 punkty.

Czyste konto Rakowa, to dobry prognostyk przed zaplanowanym na środę 11 maja meczem z Rekordem Bielsko-Biała. Rezerwy Rakowa zmierzą się z Bielszczanami w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W Zina IV Lidze natomiast,  na zawodników trenera Kuźmy czeka kolejny wyjazd. 14 maja o 17:00 Czerwono-Niebiescy zagrają w Dąbrowie Górniczej z miejscową Unią.

Przemsza Siewierz - Raków II Częstochowa 0:3

Bramki: Oziębała (70.), Pedro (77.) Skrzypiński (sam., 86.)

Raków: Mądrzyk – Błasik (67. Budnicki), Czekaj, Chłód – Oziębała, Kubik (60. Kucharczyk), Tylec (80. Zielonka), Bator – Balboa, Pedro, Mazurek (60. Niedziałkowski)