[Raków II] Wygrana z trzecioligowcem

W drugim przedsezonowym sparingu podopieczni Przemysława Oziębały pokonali 2:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Zespół Medalików od pierwszych minut lepiej czuł się na mokrej murawie. W 11. minucie po skutecznym pressingu piłka trafiła do Tomasza Szczepaniaka, który podciągnął pod pole karne i oddał mocny strzał. Uderzenie obronił wprawdzie golkiper Lechii, ale futbolówka spadła pod nogi Davida Kabali, a Kongijczyk umieścił ją w siatce. Trzy minuty później Tomasz Szczepaniak przeciął podanie do jednego z zawodników gospodarzy i odegrał do Kabali. Ten strzałem po ziemii pokonał bramkarza Lechii.

Medaliki atakowali przez większą część pierwszej połowy, lecz ta zakończyła się rezultatem 2:0. Po zmianie stron gra się wyrównała, a w końcówce meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Oskar Kubik "dowiózł" jednak czyste konto i rezerwy Rakowa wygrały drugą grę kontrolną bez straty gola. Ostatni sparing przed rozpoczęciem ligowej rywalizacji Medaliki rozegrają w najbliższą sobotę. Raków II zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Raków II 0:2

Bramki: Kabala (11', 14')

Raków II: Kubik, Józefczyk, Kovačević, zawodnik testowany 1, Gacek, Kucharczyk, Łukasiewicz, Kotala, Wireński, Szczepaniak, Kabala.

W drugiej połowie zagrali też: Głowiński, Makarski, Herman, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, Siwkowski, Bachula.