Raków II wygrywa i jest liderem!

Raków II Częstochowa pokonał Szczakowiankę Jaworzno 1:0 w 4. kolejce Haiz IV ligi. Gola na wagę trzech punktów zdobył Przemysław Oziębała. Czerwono-Niebiescy awansowali na fotel lidera rozgrywek.

W niedzielne południe podopieczni trenera Tomasza Kuźmy mierzyli się z drużyną sąsiadującą w tabeli - przed tym meczem oba zespoły miały na swoim koncie tyle samo punktów.

Pierwsza połowa, pomimo kilku dogodnych okazji zarówno ze stron Rakowa II, jak i Szczakowianki, zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej częsci gry to Czerwono-Niebiescy wyszli na prowadzenie. W 67. minucie indywidualną akcję skutecznym strzałem po długim rogu wykończył Przemysław Oziębała. Przyjezdni wyraźnie rzucili się do odrabiania strat, ale ich starania rozbijały się o skutecznie broniącą defensywę Czerwono-Niebieskich. Dzięki tej wygranej Raków II Częstochowa awansował na pierwszą pozycję w tabeli.

W następnej kolejce Raków II zmierzy się z 13. w tabeli AKS-em Mikołów. To starcie zaplanowano na 22 sierpnia, na godzinę 17:00.

Raków II Częstochowa - Szczakowianka Jaworzno 1:0 (0:0)

Raków II: Trelowski - Krzyżak, Mizgała (55. Błasik), Chłód, Dzierbicki (65. Piątkowski), Lenartowski, Brzęczek (81. Ślęzak), Danilczyk, Głasek, Kosin (75. Krysik), Oziębała

Szczakowianka (skład wyjściowy): Wierzbicki - Śliwa, Drzymont, Wadas, Kurzaka, Trzciński, Skórski, Marędowski, Dygnar, Gałka, Smarzyński

Gol: Przemysław Oziębała (67.)