Raków II wygrywa i zagra mecz awansem

Bramki Macieja Wiktorka i Damiana Michalika zapewniły piłkarzom rezerw Rakowa, trzy punkty w meczu ze Zniczem Kłobuck (2:1). Dzięki wygranej, czerwono – niebiescy awansowali na dziesiątą pozycję w tabeli.
Bramki Macieja Wiktorka i Damiana Michalika zapewniły piłkarzom rezerw Rakowa, trzy punkty w meczu ze Zniczem Kłobuck (2:1). Dzięki wygranej, czerwono – niebiescy awansowali na dziesiątą pozycję w tabeli. Po wyjazdowej porażce z Polonią Poraj (1:2), drugi zespół Rakowa zamierzał za wszelką cenę zmazać ostatnią plamę i zrehabilitować się wygraną na własnym stadionie. Tym razem rywalem częstochowian był sąsiadujący w tabeli Znicz Kłobuck, który w poprzedniej kolejce dość wysoko przegrał przed własną publicznością z MLKS Woźniki (0:3). Czerwono – niebiescy przystąpili do tego spotkania z dwójką zawodników z kadry pierwszego zespołu. W wyjściowej jedenastce nie zabrakło miejsca dla Adama Łyska oraz Marcina Czerwińskiego. Obaj dzień wcześniej znaleźli się w kadrze meczowej drugoligowca przeciwko Ruchowi Zdzieszowice (1:1), ale nie pojawili się na boisku. Przeciwko Zniczowi lepsze wrażenie pozostawił po sobie Łysek. Obrońca był aktywny w akcjach ofensywnych oraz solidny w obronie. To po jego akcji w drugiej połowie spotkania bramkę strzelił Damian Michalik. Od początku spotkania Raków przejął inicjatywę, co udokumentował bramką, strzeloną przez Macieja Wiktorka. Napastnik otrzymał piłkę w polu karnym, minął bramkarza gości i z ostrego kąta skierował piłkę do pustej bramki. Wiktorek mógł także pokusić się o kolejne trafienia, ale zwłaszcza w drugiej połowie zabrakło mu skuteczności. Częstochowianie zdołali podwyższyć prowadzenie na pięć minut przed przerwą. Tym razem ładnym strzałem popisał się Michalik i golkiper Znicza nie miał szans na skuteczną obronę. Goście honorowego gola zdobyli na kwadrans przed zakończeniem meczu. Po stracie piłki w środku pola, przyjezdni wyprowadzili kontrę i w sytuacji sam na sam z Maciejem Jantą nie pomylił się Amadeusz Polak. Zgodnie z pierwotnym terminarzem, mecz ze Zniczem Kłobuck miał być przedostatnim spotkaniem rozegranym przez rezerwy Rakowa w rundzie jesiennej. Wszystko wskazuje jednak na to, że w klasie okręgowej zostanie rozegrana jedna kolejka awansem z rundy rewanżowej. Drugi nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Liswartą Popów, 14. listopada, o godzinie 12.00. RAKÓW II – ZNICZ KŁOBUCK 2:1 (2:0) 1:0 Wiktorek (10, asysta Michalik) 2:0 Michalik (41, asysta Łysek) 2:1 Polak (73) RAKÓW II: Janta – Łysek, Nogal, Walasek, Sieradzki – Gajda, Marczyk – Czerwiński (82. Sobczyk), Hibner (74. Łyko), Michalik – Wiktorek.