Raków II wygrywa na inaugurację sezonu

W pierwszym meczu nowego sezonu Haiz IV ligi Raków II wygrał 2:1 z RKS-em Grodziec.

Częstochowianie bramki zdobywali w pierwszej połowie. Najpierw w 37. minucie uderzał Adam Czerkas. Piłka po strzale naszego napastnika odbiła się jeszcze od pleców bramkarza rywali i wpadła do siatki. Następnie tuż przed przerwą Tomas Petrasek podwyższył rezultat po skutecznym uderzeniu głową. Asysty przy obu golach zaliczył Tomasz Wróbel.

W drugiej części Raków II mógł podwyższyć prowadzenie, jednak ta sztuka naszym zawodnikom się nie udało. Z kolei goście kwadrans przed końcem pokonali Mateusza Kosa i zdobyli bramkę kontaktową. Ostatecznie jednak to nasi zawodnicy wygrali to spotkanie i zainkasowali pierwszy 3 punkty w Haiz IV lidze. W kolejnym meczu czerwono-niebiescy zagrają na wyjeździe z Szombierkami Bytom.

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Dysponowaliśmy dzisiaj świetnym składem i oczekiwaliśmy, że zagramy dobry mecz. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, ale Grodziec bardzo ambitnie się bronił i z naszej przewagi niewiele wynikało. Dobrze, że w końcu udało się zdobyć piękną bramkę Adamowi Czarkasowi. Przed przerwą podwyższył jeszcze Tomas Petrasek. Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Niestety mimo kilku bardzo dogodnych sytuacji nie mogliśmy podwyższyć prowadzenia. Z kolei rywale zdołali zdobyć gola kontaktowego. Końcówka pojedynku była bardzo nerwowa i jako doświadczony zespół powinniśmy się tego wystrzegać. Dziękuję chłopakom za ten mecz i za walkę o 3 punkty. Cieszymy się, że sezon rozpoczynamy od zwycięstwa.

RKS Raków II Częstochowa - RKS Grodziec 2:1 (2:0)

1:0 - Adam Czerkas 37'
2:0 - Tomas Petrasek 45'
2:1 - Przeciwnik 75'

Raków II: Kos - Mesjasz, Petrasek, Boateng, Szcząber (60. Obodecki), Sapała, Kuśmierek (80. Zębik), Tomalski, Mizgała, Wróbel (46. Sośniak), Czerkas (90. Hacaś).