Raków II wygrywa z Szombierkami

Raków II Częstochowa pokonał 3:1 dotychczasowego lidera rozgrywek, Szombierki Bytom w meczu 11. kolejki IV ligi. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jakub Bator i Mateusz Kaczmarek, a jedno trafienie było samobójcze.

Rywalem drugiej drużyny Rakowa były Szombierki Bytom, lider tabeli I grupy IV ligi śląskiej. Podopieczni trenera Janusza Kluge dotychczas nie odnieśli żadnej ligowej porażki, zwyciężali w 8 spotkaniach, a 2 zremisowali.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy od pierwszego gwizdka sędziego wykazywali ofensywne nastawienie na to spotkanie. W 5. minucie Bryan Nouvier przejął piłkę w środkowej strefie boiska, przemieścił się z nią w boczną strefę i dośrodkował lewą nogą w pole karne, gdzie całą akcję zamknął Jakub Bator. Było już 1:0.

Czerwono - Niebiescy nie zwalniali tempa i dalej atakowali przeciwnika, czego efektem była kolejna bramka. W 9. minucie piłka po raz drugi znalazła się w polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. W szeregach obrońcow Szombierek doszło do zamieszania, w wyniku którego jeden z rywali umieścił futbolówkę we własnej bramce.

Goście skutecznie odpowiedzieli tuż przed przerwą. W 43. minucie bramkę dla bytomian zdobył Tomasz Rybak. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Zawodnicy Rakowa II kontrolowali grę przez większą część drugiej połowy. Kilkukrotnie zagrażali bramce przeciwnika, zmuszając do interwencji bramkarza Szombierek. Wynik spotkania ustalił w 65. minucie Mateusz Kaczmarek, który po indywidualnej akcji posłał piłkę do siatki.

- Cieszy nie tylko sam wynik, ale przede wszystkim sposób w jaki dzisiaj zagraliśmy. Zrealizowaliśmy plan, który nakreśliliśmy sobie przed tym spotkaniem. Chłopcy byli w swojej grze aktywni i konsekwentni, bez wątpienia zasłużyli na zwycięstwo – mówił po tym spotkaniu trener Tomasz Kuźma.

Po 11. kolejce IV-ligowych rozgrywek Raków II Częstochowa zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. W następnej serii gier drużyna trenera Kuźmy zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Kłobuck. Spotkanie to zaplanowano na 26 października, na godzinę 14:00.

Raków II Częstochowa - Szombierki Bytom 3:1 (2:1)

1:0 - Jakub Bator (5.)

2:0 - gol samobójczy (9.)

2:1 - Tomasz Rybak (43.)

3:1 - Mateusz Kaczmarek (65.)

Raków II: Sztekler - Kasperkiewicz, Chłód, Krzyżak, Budnicki, Apolinarski, Ślęzak, Nouvier, Kaczmarek (83. Uchroński), Bator (82. Przybylski), Januszewski (72. Głasek)