[Raków II] Wyjazdowe wyzwanie Medalików

W sobotę o 14:00 podopieczni trenera Pulkowskiego rozpoczną kolejny bój o ligowe punkty. W ramach 15. serii gier III ligi drugi zespół Rakowa spotka się w delegacji z Pniówkiem Pawłowice.

Po domowej przegranej ze Śląskiem II Wrocław drużyna Rakowa II poszuka punktów w meczu wyjazdowym. W bieżącej kampanii zespół prowadzony przez trenera Pulkowskiego odniósł na obcych obiektach dwa zwycięstwa. Zwycięski okazał się ostatni mecz wyjazdowy, w którym Raków II pokonał 2:1 Górnika Polkowice. W ligowej klasyfikacji rezerwy Rakowa plasują się na przedostatnim miejscu ze stratą 5 punktów do bezpiecznej strefy. 

 

Nasz sobotni przeciwnik zajmuje obecnie 9. pozycję w stawce. Pniówek Pawłowice w 14 rozegranych dotychczas spotkaniach zgromadził 19 punktów. Drużyna prowadzona przez Kamila Rakoczego w ostatnim miesiącu zanotowała lekki spadek formy. Pniówek nie wygrał od trzech kolejek, notując w tym czasie dwie porażki i remis. W poprzedniej serii gier podopieczni trenera Rakoczego zremisowali 2:2 z MKS-em Kluczbork. Na własnym boisku jak dotąd Pniówek wywalczył 10 “oczek”. Bilans bramkowy Pniówka to jeden gol “na plusie”, natomiast najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Weis z dorobkiem 4 trafień. 

 

W ostatnim starciu Rakowa II z Pniówkiem Pawłowice padło 6 bramek. Medaliki przed własną publicznością wygrali 4:2 po golach: Przemysława Oziębały, Łukasza Mazurka, Przemysława Mizgały i Kamila Chilińskiego.  

 

Sobotni mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej 7 w Pawłowicach Śląskich. Arbitrem głównym spotkania będzie Seweryn Kozub. Rywalizacja rozpocznie się o 14:00.