[Raków ii] Wyjazdowy piątek drużyny rezerw

Drugi zespół Rakowa Częstochowa kolejny ligowy mecz rozegra w piątek, 10 listopada. Rezerwy mistrza Polski w meczu 16. kolejki III ligi zmierzą się w delegacji z MKS-em Kluczbork.

W miniony poniedziałek w sztabie szkoleniowym Rakowa II doszło do zmiany. Nadchodzące spotkanie będzie premierowym meczem w roli pierwszego trenera dla Przemysława Oziębały, dotychczasowego asystenta Michała Pulkowskiego. Medaliki do meczu w Kluczborku przystąpią z 17. pozycji w tabeli. Drugi zespół Rakowa dysponuje dziewięcioma punktami i traci do bezpiecznej strefy pięć “oczek”. 

 

Nasz najbliższy rywal to 8. ekipa poprzedniego sezonu. W bieżącej kampanii podopieczni Łukasza Ganowicza punktują na zbliżonym poziomie, plasując się obecnie na 7. lokacie. W ostatnich tygodniach MKS Kluczbork regularnie punktuje. Zawodnicy MKS-u ostatni raz ponieśli porażkę 30 września, notując od tamtej pory trzy remisy i zwycięstwo. Poprzednią serię gier kluczborczanie również zakończyli podziałem punktów, remisując na wyjeździe z LZS-em Starowice Dolne 1:1.

 

MKS to zespół, który nieco lepiej spisuje się na własnym stadionie. Drużyna prowadzona przez trenera Ganowicza w roli gospodarza wywalczyła 13 z łącznie zdobytych 23 punktów. Bilans bramkowy MKS-u to 5 goli na plusie. Najlepszym strzelcem w szeregach ekipy jest Marcin Przybylski, który z dorobkiem 10 trafień przewodzi klasyfikacji strzelców III ligi, grupy 3. Tyle samo bramek na koncie ma także gracz Rekordu Bielsko-Biała – Daniel Świderski. 

 

Ostatnie starcie obu drużyn miało miejsce 4 marca bieżącego roku. Na inaugurację rundy wiosennej zespół rezerw przegrał w Kluczborku 1:2. Bramkę honorową dla naszej drużyny zdobył Dawid Wojtyra. 

 

– Jedziemy do Kluczborka z dobrym nastawieniem, mamy swój plan na rozegranie tego meczu. Musimy wyciągać wnioski z poprzednich spotkań bo to w nich zbieraliśmy doświadczenie i popełnialiśmy błędy, których nie możemy powielać. Mam nadzieję, że w tym meczu będziemy dużo bardziej dojrzali i przede wszystkim zdeterminowani do osiągnięcia celu, jakim jest zwycięstwo – mówi przed meczem pierwszy trener zespołu, Przemysław Oziębała.

 

Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Kluczborku przy ul. Sportowej 7. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Transmisję z meczu przeprowadzi Śląskie TV. Będzie ona dostepna TUTAJ w systemie PPV.