Raków II wznowił treningi

We wtorkowe popołudnie do zajęć powrócili zawodnicy Rakowa II. Celem na ten sezon jest awans do 3. ligi.

Po niefortunnej końcówce sezonu i przegranym barażu z Odrą Wodzisław w drużynie nie było nerwowych ruchów. Czerwono-Niebieskich prowadzić będzie nadal Tomasz Kuźma, a pomagać mu będzie II trener Dariusz Grzegrzółka. - Mieliśmy czas na wyciągnięcie odpowiednich wniosków i nastawianie się na osiągnięcie wyznaczonych celów w najbliższym sezonie. Cieszy bardzo, że to moja osoba będzie mogła dalej pracować z drugim zespołem i mam nadal zaufanie u dyrektora Marka Śledzia, właściciela Klubu i prezesa. Spróbujemy dokończyć dzieła, którego się podjęliśmy jakiś czas temu i wierzę, że ten cel, jakim jest awans osiągniemy - mówi trener Kuźma. 

 

Treningi do nowego sezonu będą trwały miesiąc. - Jeżeli chodzi o okres przygotowawczy to wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Rozegramy mecze kontrolne z przeciwnikami z różnych lig, przede wszystkim spotkamy się z silnymi drużynami. Pomoże nam to ocenić potencjał zespołu i lepiej przygotować się do sezonu - kontynuuje szkoleniowiec Czerwono-Niebieskich. 

 

Jak zwykle w przerwie między rozgrywkami dochodzi do roszad kadrowych już teraz zespół opuściło kilku zawodników. Michał Kobyłkiewicz, Mateusz Piątkowski, Krystian Ślęzak, Mateusz Skibiński, Oskar Januszewski i Jakub Budnicki - tych graczy w barwach Rakowa II nie zobaczymy. - Pożegnaliśmy już grupę zawodników. Niektórzy chcieli spróbować sił w wyższy ligach. Innym po weryfikacji podziękowaliśmy za występy. Dołączą do nas zawodnicy z młodszych zespołów Akademii. Jeżeli chodzi o transfery z zewnątrz, to na tę chwilę nie mamy jeszcze nowych piłkarzy. Najważniejsze będzie stworzenie kolektywu, który będzie miał odpowiedni "mental". Ten zespół ma podjąć skuteczną walkę o 3. ligę - zakończył trener Kuźma. 

 

Czerwono-Niebiescy pierwszy sparing rozegrają już w sobotę na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego.  Rywalem będzie Rozwój Katowice. Ponadto w meczach kontrolnych zmierzymy się z MKS-em Kluczbork, GKS-em Bełchatów, Lechią Tomaszów Mazowiecki i KS-em Olkusz. Pierwsza kolejka Zina IV ligi odbędzie się 14-15 sierpnia.