Raków II z awansem do półfinału!

Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe Ruch Kochanowice 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Gole dla częstochowian zdobyli Jakub Budnicki, Robert Brzęczek i Oskar Krzyżak.

Rywalem Czerwono-Niebieskich był Ruch Kochanowice, zespół występujący w lublinieckiej A klasie. Dla obu drużyn był to pierwszy mecz o stawkę w sezonie 2020/2021.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli zawodnicy Rakowa, którzy raz po raz zagrażali bramce rywali. Dzięki dobrej postawie Szymona Mazura, bramkarza Ruchu, do przerwy był jednak bezbramkowy remis. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy defensywę zespołu z Kochanowic trzykrotnie przełamali w drugiej połowie. Najpierw w 53. minucie otwierającego gola zdobył Jakub Budnicki. Trzy minuty później było już 2:0, a to za sprawą trafienia Roberta Brzęczka. Ostatecznie wynik meczu ustalił w 81. minucie Oskar Krzyżak. Po końcowym gwizdku częstochowianie mogli cieszyć się z awansu do kolejnej fazy tych rozgrywek.

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Raków II Częstochowa zmierzy się na własnym boisku ze Spójnią Landek (IV liga, grupa druga). Spotkanie zaplanowano na środę, 29 lipca, na godzinę 18:00.

Na środowym spotkaniu obecny był dyrektor Akademii, trener Marek Śledź: - Gospodarzom należą się słowa szacunku za to, jaką prezentowali kulturę gry przeciwko naszej młodej drużynie, bo należy pamiętać, że w naszych szeregach w większości zagrali chłopcy z rocznika 2002 i 2003. Gratuluję świetnej organizacji tego spotkaniaBył to wzorzec piłkarskiego święta, budzący najwyższy wymiar szacunku.

Ruch Kochanowice - Raków II Częstochowa 0:3 (0:0)

Ruch: Mazur - Bryła, Puchalski, Kosa (75. Wołowczyk), Franczok, Pepliński, Stroba (89. Niedźwiedź), Pyka (58. Gajderowicz), Serwatka (84. Rytel), Szczudło, Kuzior

Raków II: Sztekler - Błasik, Krzyżak, Chłód, Głasek, Oziębło (60. Lenartowski), Januszewski (60. Ślęzak), Piątkowski (46. Budnicki), Skibiński (60. Brzęczek), Krysik, Chiliński (46. Kosin)

Gole: Jakub Budnicki (53.), Robert Brzęczek (78.), Oskar Krzyżak (81.)