[Raków II] Z IV-ligowcem o trofeum. Finał Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa

W środę, 18 października odbędzie się mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Raków II Częstochowa zmierzy się z Victorią Częstochowa. Finał zostanie rozegrany na stadionie IV-ligowca.

Obie drużyny przystąpią do finału w kilka dni po ligowym współzawodnictwie. W miniony weekend zarówno Raków II, jak i Victoria Częstochowa zremisowały swoje mecze. Podopieczni trenera Pulkowskiego są na przedostatnim miejscu w III-ligowej stawce, natomiast Victoria Częstochowa to 5. zespół IV ligi śląskiej, gr. 1. Jak dotąd na czwartoligowym froncie piłkarze Victy odnieśli 5 zwycięstw, dwukrotnie remisowali i 4 razy uznawali wyższość przeciwników. Zespół prowadzony przez trenera Adriana Pasiekę zdobył 18 bramek, tracąc ich 24. W ostatnim meczu Victoria zremisowała 4:4 ze Spartą Katowice.  

 

Aby zmierzyć się w walce o puchar, rezerwy mistrza Polski pokonały Wartę Poraj (9:0), MKS Myszków (1:0) i Jurę Niegowa (6:0). Nasi rywale natomiast wygrali z Lotem Konopiska (4:2), Zielonymi Żarki (3:0) oraz Piastem Przyrów (9:0). Victoria Częstochowa to ubiegłoroczny finalista Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Wówczas w finale lepsza od Victorii okazała się Unia Rędziny. 

 

Zespół rezerw nie spotkał się jeszcze z Victorią na ligowej płaszczyźnie. Ostatnia rywalizacja z seniorską drużyną Victorii to mecz kontrolny z 18 lutego, w którym Raków U-19 uległ ekipie z Krakowskiej 3:4. Bramki dla Rakowa w tamtym spotkaniu strzelili: Jerzy Napieraj, Tomasz Szczepaniak i Mateusz Jezierski. Kilku uczestników zimowego sparingu może wziąć udział także w jutrzejszym finale. 

 

Starcie Rakowa II z VIctorią odbędzie się na stadionie Victorii przy ul. Krakowskiej 80b w Częstochowie. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 15:30. Zapraszamy do wspierania młodego zespołu rezerw w walce o Poltent Puchar Polski Podokręgu Częstochowa. Zwycięzca uzyska przywilej, by na wiosnę zagrać w Pucharze Polski na szczeblu okręgu.