[Raków II] Zadecydował rzut karny

Drugi zespół Rakowa Częstochowa uległ na własnym boisku Warcie Gorzów Wielkopolski. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 53. minucie Adrian Bielawski.

Podopieczni Michała Pulkowskiego zaczęli sobotnie spotkanie energicznie. W trzeciej minucie gry rzut wolny wywalczył Tomasz Walczak. Sam poszkodowany uderzał ze stojącej piłki, jednak jego strzał obronił stojący w bramce Warty Dawid Smug. Po żwawym początku tempo meczu spadło, obie strony wykazywały w grze sporo niedokładności. W 29. minucie pierwszy raz uderzyć na bramkę Kacpra Bieszczada spróbowali gracze Warty, ale strzał Maksymiliana Trepczyńskiego okazał się niecelny. Najgroźniejszą akcję w drużynie gości zaprezentował w 31. minucie Dawid Ufir. Napastnik Warty wtargnął w pole karne i trafił w zewnętrzną część słupka. Kilka minut później z ostrego kąta próbował Mateusz Głowiński, lecz piłka przeleciała obok bramki. W zespole Medalików najbliżej bramki był w 44. minucie Tomasz Walczak, ale w tej sytuacji świetną paradą wykazał się bramkarz gości.

Po zmianie stron drużyny ponownie zwarły się w klinczu. Decydująca dla przebiegu spotkania okazała się 52. minuta. Wiktor Żołądź zahaczył w polu karnym nogę Karola Gardzielewicza i arbiter podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł pełniący w tym meczu funkcję grającego trenera Adrian Bielawski, który pewnie ją wyegzekwował. Po zdobyciu bramki zespół gości grał bardzo uważnie w defensywie i sporadycznie kontrował. Najdogodniejszą okazję do wyrównania miał w 70. minucie Tomasz Walczak. Jego uderzenie głową nie miało odpowiedniej siły, by pokonać Dawida Smuga. W ostatniej fazie spotkania na murawie pojawili się: Jakub Cierpiał, Łukasz Makarski i Oliwier Długosz. Zespół Medalików nie zdołał jednak zniwelować straty i ostatecznie przegrał z Wartą Gorzów Wielkopolski 0:1.

W tabeli III ligi, grupy 3 Raków II znajduje się obecnie na 18. pozycji. Kolejne spotkanie rezerwy Rakowa rozegrają w sobotę, 7 października. Będzie to wyjazdowy mecz z drugą drużyną Górnika Zabrze.

Raków II Częstochowa - Warta Gorzów Wielkopolski 0:1

Bramki: Bielawski (53’)

Raków II: Bieszczad, Okulicki, Żołądź, Napieraj, Kitowski (71. Cierpiał), Malamis, Wireński (88. Długosz), Zielonka, Malinowski (83. Makarski), Głowiński, Walczak.