Raków II zagra o półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu

W środę (2 września) piłkarze rezerw Rakowa zagrają w III rundzie zmagań o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Rywalem czerwono-niebieskich będzie MKS Myszków.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się na stadionie naszego rywala, a pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17. Jednak mocne opady deszczu sprawiły, że boisko zostało zalane i nie nadaje się do rozgrywania meczu. Stąd decyzja o zmianie miejsca oraz godziny pojedynku ćwierćfinałowego. 

Konfrontacja MKS-u z Rakowem II rozpocznie się punktualnie o godzinie 20 na boisku przy ul. Steinkellera w Żarkach. 

Przypomnijmy, że obie drużyny rywalizują także na tym samym froncie ligowym. W IV lidze grupie ślaśkiej I podopieczni trenera Tomasza Kuźmy na swoim koncie mają 16 punktów i zajmują 2. pozycję w tabeli. Częstochowianie w tych rozgrywkach jeszcze nie zaznali goryczy porażki i legitymują się bilansem: 5 zwycięstw i 1 remis. 

Z kolei nasi dzisiejsi przeciwnicy - z dorobkiem 7. oczek - plasują się na 9. lokacie. Myszkowanie mają jednak rozegrane zaledwie cztery spotkania. 

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski na szczebku Podokręgu Częstochowa Raków pokonał na wyjździe Płomień Częstochowa 7:0, natomiast MKS okazał się lepszy od Pogoni Blachownia (6:0).