[Raków II] Zespół rezerw przegrał w Gorzowie Wlkp.

W meczu 27. kolejki III ligi rezerwy Rakowa Częstochowa przegrały 1:2 z Wartą Gorzów Wielkopolski. Bramkę dla Medalików zdobył Patryk Jurczyński.

Pierwsza część spotkania upłynęła spokojnie. Zawodnicy obu drużyn nie stwarzali zbyt wiele zagrożenia pod bramką przeciwnika, koncentrując się na tym, by nie dopuścić rywala do sytuacji strzeleckich. W 31. minucie blisko oddania strzału z niebezpiecznej pozycji był Dawid Ufir, ale skiksował w polu karnym Rakowa II. Niespełna 120 sekund później celnie na bramkę gorzowian uderzał Kacper Nowakowski, ale z jego próbą poradził sobie bramkarz gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla Warty Gorzów Wlkp. W 8 minut po wznowieniu gry prawą stroną podążył jeden z zawodników gospodarzy, którzy celnie dośrodkował na głowę Dawida Ufira. Napastnik Warty pokonał Kacpra Bieszczada i dał prowadzenie ekipie trenera Michała Konefała. Drugi gol dla gospodarzy padł w 69. minucie. Podczas wykonywania wślizgu we własnym polu karnym piłka trafiła w rękę Oskara Krzyżaka i arbiter wskazał na “wapno”. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adrian Bielawski i po chwili było 2:0.

Druga bramka dla gospodarzy ożywiła zespół Medalików, który nie miał już nic do stracenia. Najpierw groźny “centrostrzał” wykonał Jakub Łukasiewicz, a w 73. minucie Kacper Nowakowski dobrze dorzucił piłkę w pole karne, gdzie doszedł do niej Patryk Jurczyński, który w tej sytuacji zdobył bramkę kontaktową. W ostatnim kwadransie Warta broniła się całą jedenastką. Dwukrotnie wyrównać mógł Piotr Malinowski, jednak za pierwszym razem świetnie spisał się bramkarz gospodarzy, druga próba z kolei okazała się nieznacznie niecelna. W doliczonym czasie gry mocny strzał oddał też Max Pawłowski, ale i w tej sytuacji golkiper Warty popisał się skuteczną interwencją. Ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie 2:1.

Po dzisiejszym meczu Warta Gorzów Wielkopolski “odskoczyła” Medalikom na 7 punktów. Strata drugiej drużyny Rakowa do bezpiecznej strefy w dalszym ciągu wynosi 4 punkty, jednak 27. seria gier nie dobiegła jeszcze końca. Następnym przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Oziębały będą rezerwy Górnika Zabrze. Mecz odbędzie się 3 maja, na boisku bocznym przy L83.

Warta Gorzów Wielkopolski - Raków II 2:1

Bramki: Ufir (53’), Bielawski (69’) – Jurczyński (73’)

Raków II: Bieszczad, Mesjasz, Krzyżak, Jurczyński, Malinowski, Nowakowski, Olejnik (86. Mras), Gacek (65. Wireński), Nocoń, Masiak (46. Łukasiewicz), Pawłowski.