[Raków II] Zmiana w sztabie szkoleniowym rezerw

W trakcie zimowej przerwy w sztabie szkoleniowym Tomasza Kuźmy doszło do jednej zmiany. Dotychczasowego drugiego trenera drużyny – Piotra Klepczarka – zastąpił Michał Pulkowski.

Pochodzący z Warszawy Michał Pulkowski w latach 2005-2011 rozegrał na poziomie Ekstraklasy 89 meczów, w których zdobył 4 bramki. Gdy w wieku 34 lat zakończył swą karierę, pozostał w środowisku piłkarskim w charakterze trenera. Pracował między innymi w Dolcanie Ząbki, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Cracovii, gdzie był asystentem Roberta Podolińskiego. Jako główny szkoleniowiec prowadził Dolcan Ząbki, Ursus Warszawa, Błoniankę Błonie, a w rundzie jesiennej sezonu 2022/23 trzecioligową Broń Radom.  

 

– Dużą rolę w tym, że jestem w Rakowie odegrała osoba dyrektora Grzegrzółki, gdyż znamy się i to on był osobą, która namawiała mnie na zmianę otoczenia. Przyjście do Częstochowy oznacza bycie w fajnie i dobrze funkcjonującym klubie. Było to jedna z rzeczy, które mnie jak najbardziej przekonały, żeby wejść w projekt Akademii Rakowa. Wyniki Akademii świadczą o tym, że jest to jedna z najlepiej pracujących akademii w Polsce. Możliwość dołączenia do niej i zobaczenia, jak to wszystko funkcjonuje jest wystarczającym argumentem. – mówi Michał Pulkowski. Pytany o to, co wniesie do szatni, nowy asystent trenera Kuźmy odpowiada: – Na pewno sporo doświadczenia, bo tego doświadczenia trochę posiadam. Pracowałem już jako asystent trenera, pracowałem też jako pierwszy trener. Mam nadzieję, że pomogę pozostałym trenerom udoskonalić pewne elementy gry i dzięki mojej osobie ta drużyna, która funkcjonuje bardzo dobrze, będzie funkcjonowała jeszcze lepiej. 

 

W Rakowie II na stanowisku asystenta trenera Tomasza Kuźmy zastąpił Piotra Klepczarka. Trenerowi Klepczarkowi dziękujemy za pracę i trud oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.