Raków II znów wygrywa!

W meczu 27. kolejki Grupy 1 Zina IV Ligi Raków II pokonał na własnym boisku Sarmację Będzin 6:1.

Po dwóch remisach w ostatnich meczach podopieczni trenera Tomasza Kuźmy w niedzielne wczesne popołudnie rozgromili Sarmację. Już do przerwy losy meczu wydawały się rozstrzygnięte. Czerwono-Niebiescy po trzech kwadransach prowadzili 3:0, a na listę strzelców wpisali się: Kamil Chiliński, Radosław Dzierbicki i Adrian Balboa.

Po zmianie stron goście odpowiedzieli trafieniem Dominika Mazura, ale jak się później okazało była to jedynie bramka honorowa.

Ozdobą spotkania był gol z 59 minuty. Adrian Balboa dojrzał wysuniętego golkipera Sarmacji i zdecydował się na uderzenie z 40 metrów. Piłka po jego strzale przelobowała bramkarza i wylądowała w siatce.

Do końca spotkania padły jeszcze dwie bramki. Najpierw na 5:1 podwyższył Kamil Chiliński, a następnie wynik ustalił rezerwowy Mateusz Skibiński.

Częstochowianie nadal przewodzą w tabeli Grupy 1 Zina IV Ligi. Raków II ma na swoim koncie 57 punktów i o 10 oczek wyprzedza drugą w tabeli Unię Dąbrowa Górnicza.

Artur Lenartowski:  Bardzo dobrze zareagowaliśmy po ostatnich dwóch remisach. Od pierwszej do ostatniej minuty było widać, że ten mecz jest zdecydowanie pod naszą kontrolą. Uważam, że jak najbardziej zasłużone zwycięstwo z pełną dominacją i dobrą skutecznością strzelecką.

Raków II - Sarmacja 6:1 (3:0)