Raków II znów wygrywa

Po pełnej dominacji w pierwszej połowie i uważnej grze po przerwie młodzi zawodnicy Rakowa II wywieźli dzisiaj z Popowa trzy punkty. Podopieczni Andrzeja Wróblewskiego wygrali z Kingwayem 2:1 (1:0), bramki dla naszej drużyny zdobyli Dawid Śpiewak i Mateusz Sobczyk.
Po pełnej dominacji w pierwszej połowie i uważnej grze po przerwie młodzi zawodnicy Rakowa II wywieźli dzisiaj z Popowa trzy punkty. Podopieczni Andrzeja Wróblewskiego wygrali z Kingwayem 2:1 (1:0), bramki dla naszej drużyny zdobyli Dawid Śpiewak i Mateusz Sobczyk. Przez pierwsze 45 minut wyższość Rakowa II nie podlegała dyskusji. Nasi zawodnicy na pewno zasłużyli przed przerwą na więcej, niż jednobramkowe prowadzenie. – Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy, bo nasza gra we wszystkich formacjach była naprawdę poukładana. Rywal miał naprawdę niewiele do powiedzenia – podkreśla trener Andrzej Wróblewski. Częstochowianie obronę gospodarzy przechytrzyli po niespełna kwadransie, kiedy po rzucie rożnym piłkę zgrał głową Michał Ślęzak, a akcję precyzyjnym strzałem zamknął Dawid Śpiewak. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej odsłownie bardzo dobre zawody rozgrywał Łukasz Kmieć, wyraźnie podrażniony i zmobilizowany faktem, że tym razem nie znalazł się w „osiemnastce” na mecz z Górnikiem Polkowice. Wyróżniał się zarówno w środku obrony, jak i – po przerwie – w roli głównego rozgrywającego, gdy zamienił się pozycjami ze Ślęzakiem. Po kontrze błyskawicznej kontrze zainicjowanej właśnie przez Kmiecia drugą bramkę dla naszej drużyny strzelił Mateusz Sobczyk. Gol ten dał „czerwono-niebieskim” ponowne prowadzenie, gdyż kwadrans wcześniej małe gapiostwo naszej defensywy wykorzystał strzałem w długi róg Michał Randak. Popów, 22 maja 2010 – godz. 17:30 KNGWAY POPÓW – RAKÓW II 1:2 (0:1) 0:1 Śpiewak (14) 1:1 Randak (65) 1:2 Sobczyk (80) RAKÓW II: Woszczyna – Kisiel, Górecki, Kmieć, Łysek – Tomalski (49 Zawada), Czerwiński, Ślęzak, Michalik – Sobczyk, Śpiewak (75 Perliński). Zwycięstwo w Popowie pozwoliło drużynie Rakowa II utrzymać szóstą pozycję w tabeli ligi okręgowej. Kolejny mecz nasi młodzi zawodnicy rozegrają w przyszłą sobotę, 29 maja, gdy o 17:30 podejmą na Limanowskiego zespół Pogoni Blachownia. >> Zobacz pozostałe wyniki i tabelę ligi okręgowej (ASTAR.CZEST.PL)