[Raków II] Zwycięski sparing w Skierniewicach

W drugim tegorocznym meczu kontrolnym podopieczni Przemysława Oziębały pokonali na wyjeździe III-ligową Unię Skierniewice 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Patryk Jurczyński.

Rozgrywany na boisku pod pneumatycznym balonem mecz Raków II rozpoczął w zbliżonym zestawieniu do tego, które przed tygodniem pokonało 2:0 rezerwy Podbeskidzia. Pierwsza połowa meczu z 7. zespołem grupy 1. III ligi była wyrównana, a obie zespoły stworzyły niewiele akcji podbramkowych. Medaliki prezentowali się solidnie w obronie, nie dopuszczając do większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Oskara Kubika.

W drugiej części spotkania w obu drużynach nastąpiło kilka zmian. 10 minut po wznowieniu gry podopieczni Przemysławy Oziębały objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W 55. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową odgrywał Oskar Krzyżak, a również głową skierował ją do siatki Patryk Jurczyński. Akcja dwóch środkowych defensorów zadecydowała o ostatecznym wyniku spotkania. Do końca meczu gospodarze usiłowali zdobyć bramkę wyrównującą, a Medaliki podwyższyć prowadzenie. Żadnej z ekip się to jednak nie powiodło. Ostatecznie drużyna prowadzona przez Przemysława Oziębałę w drugim spotkaniu z rzędu zachowała czyste konto i pokonała Unię Skierniewice 1:0.

Kolejny test mecz rezerwy Rakowa rozegrają w sobotę, 3 lutego. Przeciwnikiem Rakowa II będzie 9. drużyna grupy 4. III ligi – Garbarnia Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83.

Unia Skierniewice - Raków II 0:1

Bramki: Jurczyński (55’)

Raków II: Kubik, Krzyżak (76. Józefczyk), Jurczyński (65. Żołądź), Mesjasz (76. Napieraj), Malinowski (46. Kitowski), Cierpiał (46. Bęben), Gacek (65. Nowakowski), Długosz, Nowakowski (46. Łukasiewicz), Nocoń (76. Cierpiał), Głowiński.