Raków II zwycięski w 7. kolejce

Druga drużyna Rakowa Częstochowa pokonała 2:1 Unię Dąbrowę Górniczą w spotkaniu 7. kolejki IV ligi. Gole dla naszej drużyny zdobyli Aleksandar Kolev i Piotr Malinowski.

Rywalem Czerwono - Niebieskich była Unia Dąbrowa Górnicza, która przed tą serią gier miała na swoim koncie 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki).

Drużyna trenera Tomasza Kuźmy wystąpiła w tej kolejce wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu. Od pierwszego gwizdka sędziego zagrali m.in. Jakub Szumski, Dawid Szymonowicz czy Aleksandar Kolev. I to właśnie Bułgar wyprowadził Raków na prowadzenie, pokonując w 23. minucie bramkarza gości, Aleksandra Webera. Drugą bramkę dla częstochowian zdobył w 74. minucie Piotr Malinowski. Honorowe trafienie dla gości zanotował w 90. minucie Jan Janosz. Czerwono - Niebiescy odnieśli drugą wygraną w tegorocznych rozgrywkach, dzięki czemu nawiązali kontakt z drużynami z wyższych pozycji w tabeli. Do szóstego AKS Mikołowa tracą tylko cztery punkty.

W następnej kolejce Raków II zmierzy się na wyjeździe właśnie z AKS-em Mikołów.

Raków II Częstochowa - Unia Dąbrowa Górnicza 2:1 (1:0)

Raków: Szumski - Kościelny, Krzyżak, Piątkowski, Szymonowicz (85. Bajkiewicz), Apolinarski (65. Bator), Babenko (46. Luković), Domański, Malinowski, Januszewski (76. Głasek), Kolev