[Raków II] Zwycięstwo na koniec roku. Hutnik - Raków 3:5

W piątek (10.12) Czerwono-Niebiescy rozegrali sparing z drugoligowym Hutnikiem Kraków. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy dla, których był to ostatni mecz w tym roku, wygrali na Suchych Stawach 5:3.

Do przerwy Czerwono-Niebiescy 0:1 po trafieniu Miłosza Drąga. Tuż po wznowieniu gry Hutnik podwyższył prowadzenie za sprawą gola Filipa Handzlika. W 52. minucie padła pierwsza bramka dla Rakowa, a jej autorem był po uderzeniu z rzutu karnego Bartosz Chłód. Następnie do głosu doszli krakowianie, którzy znów osiągnęli dwubramkową przewagę. Tym razem trafił Mateusz Gajda. Jednak w kolejnych minutach na listę strzelców wpisywali się już tylko częstochowianie, a byli to kolejno: Tobiasz Kubik, Filip Głasek, Łukasz Mazurek i Piotr Malinowski.

Ostatecznie Raków II pokonał Hutnika Kraków 5:3. Był to ostatni mecz naszej drużyny w tym roku. Przypomnijmy, że Czerwono-Niebiescy w grupie 1 Zina IV Ligi zajmują 1. miejsce z dorobkiem 42 punktów i mają 5 oczek przewagi nad drugim Ruchem Radzionków.

Hutnik Kraków - Raków II Częstochowa 3:5 (1:0)

Bramki: Drąg (28.), Handzlik (47.), Gajda (63.) - Chłód (52. k.), T. Kubik (70.), Głasek (80.), Mazurek (83.), Malinowski (89.)

Raków II: O. Kubik - Chłód, Budnicki, Szymocha, Mizgała, zaw. test., Bator, Oziębała, Mazurek, Malinowski, Tylec.

Grali również: Bomba, Krysik, Niedziałkowski, Głasek, Kuszaj, T. Kubik.