[Raków II] Zwycięstwo na wagę lidera Zina IV Ligi

Raków II Częstochowa pokonał w hicie kolejki Ruch Radzionków 2:1 i został nowym liderem Zina IV Ligi.

Od pierwszego gwizdka w Radzionkowie nie brakowało emocji, a także sytuacji bramkowej. Żadna z drużyn nie zdołała jednak strzelić gola. Jeszcze przed przerwą doszło do zamieszania na boisku, po którym arbiter pokazał dwie czerwone kartki, po naszej stronie ukarany został Przemysław Oziębała, w zespole gospodarzy Tomasz Harmat.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy dobrze weszli w drugą połowę meczu, przejmując inicjatywę. Coraz lepszą grę Czerwono-Niebiescy udokumentowali w 60. minucie, kiedy dobrą okazję na bramkę zamienił Jakub Apolinarski. Chwilę później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Mazurek. Nasz zespół mógł zamknąć mecz, zdobywająć kolejną bramkę, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Budnicki.  Popularne "Cidry" zdołały jeszcze wrócić do gry po golu Rafała Kulińskiego, ale Jakub Mądrzyk nie dał się pokonać, a nasza drużyna mogła cieszyć się z ważnej wygranej.

KS Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa 1:2 (0:0)

Bramki: Kuliński 77' - Apolinarski 60', Mazurek 63'