[Raków II] Zwycięstwo w Kaliszu, czas na Pniówek

W środowym sparingu Raków II odniósł kolejne zwycięstwo. Częstochowianie pokonali KKS Kalisz 3:0.

Czerwono-Niebiescy w starciu z 12. zespołem eWinner 2 ligi nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa Rakowa, co sprawiło, że nasi bramkarze zachowali czyste konto. Decydujące okazały się stałe fragmenty gry, bo to po nich nasz zespół zdobył gole. Dwukrotnie rywalizację w polu karnym wygrał Bartosz Chłód który pokonał golkipera rywali odpowiednio w 28. i 41. minucie spotkania. Z kolei w drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Przemysław Oziębała. "Ozi" ustalił wynik meczu w 84. minucie.

Nasz zespół przebywający obecnie na zgrupowaniu w Jarocinie nie zaznał jeszcze w tym roku porażki. A już w piątek (18. lutego) częstochowianie w Kleszczowie o godzinie 12 zmierzą się z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Ta drużyna obecnie zajmuje 10. lokatę w grupie 3 III ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika w rundzie jesiennej zgromadzili 23 punkty i legitymują się bilansem 5 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek.

Konfrontacja z Pniówkiem odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które mieści się na terenie ośrodka Solpark Kleszczów.

KKS Kalisz - Raków II 0:3 (0:2)

Bramki: Chłód (28., 41.), Oziębała (84.)

Raków: Rajczykowski, Czekaj, Chłód, Danilczyk, Zielonka, Kucharczyk, T. Kubik, Udovicić, Bator, Tylec, Mazurek.

Grali również: Bomba, Lenartowski, Oziębała, Malinowski, Budnicki, Wójcik, Mizgała, Krysik, zaw. testowany, Głasek, Niedziałkowski.