[Raków II] Zwycięstwo w Łaziskach Górnych

W sobotę rozegrano przedostatnią kolejkę Zina IV Ligi. Czerwono-Niebiescy podtrzymali dobrą dyspozycję, wygrywając wyjazdowy mecz z Polonią Łaziska Górne 3:1. Raków II na mecz przed końcem sezonu zasadniczego posiada 10 punktów przewagi nad Ruchem Radzionków.

Polonia, jako zespół zagrożony grą w barażach o utrzymanie, potrzebowała w tym meczu punktów. Czerwono-Niebiescy wygrali już ligę i przygotowują się do baraży z GKS-em II Tychy.

Tomasz Kuźma dał w Łaziskach Górnych szansę kilku rezerwowym. W środku pola zagrał Lenartowski z Kucharczykiem, a w bramce Kubę Mądrzyka zastąpił Oskar Kubik. W składzie pojawili się: Głasek, Błasik i Chłód. Na ławce zasiadł Pedro, poza kadrą znaleźli się też Tylec i Czekaj.

Mecz zaczął się pechowo dla Rakowa. Już w 25. minucie zejść z boiska musiał kontuzjowany Adrian Balboa. Trzy minuty później prowadzenie dał Czerwono-Niebieskim Tobiasz Kubik. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, piłkarze Polonii zdobyli bramkę wyrównującą. Gola strzelił Daniel Fabisiak. Remis nie trwał długo. W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Tobiasz Kubik.  Czerwono-Niebiescy poszli za ciosem. W 70. minucie piłka trafiła do Pedro, a Portugalczyk skierował ją do siatki i ustalił wynik meczu na 3:1. Dla drugiego zespołu Rakowa jest to szósta wyjazdowa wygrana z rzędu.

Polonia Łaziska Górne - Raków II Częstochowa 1:3

Bramki: T. Kubik (28., 62.), Pedro (70.)

Raków: O. Kubik – Chłód, Błasik, Budnicki (60. Pedro) – Głasek, Lenartowski (60. Zielonka), Kucharczyk (60. Mizgała), Oziębała (46. Danilczyk) – Balboa (25. Krysik), T. Kubik, Mazurek (65. Niedziałkowski)