[Raków II] Zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym

Podopieczni Przemysława Oziębały pokonali w grze kontrolnej rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała 2:0. Pierwszą bramkę dla Medalików zdobył Piotr Nocoń, druga padła po trafieniu samobójczym.

W spotkaniu od pierwszej minuty zagrali zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu na początku stycznia: Piotr Nocoń, Adam Mesjasz oraz wypożyczony z MKS-u Myszków Oskar Kubik. Drużyna prowadzona przez trenera Oziębałę przeważała na boisku od pierwszej minuty, jednak początkowo nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Pierwszą dogodną okazję miał w 27. minucie Tomasz Walczak, ale jego strzał z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza gości. 13 minut później indywidualny rajd przeprowadził Piotr Nocoń, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przeciwnika. "Jedenastkę" na gola zamienił sam poszkodowany i rezultat spotkania zmienił się na 1:0.

Tuż po wznowieniu gry przed świetną szansą na drugiego gola stanął Piotr Nocoń, jednak w tej sytuacji piłka pofrunęła ponad bramką gości z Bielska-Białej. Trener Oziębała dał szansę zmiennikom, a w 61. minucie padł drugi gol dla Medalików. Jeden z obrońców gości podawał do własnego bramkarza, który tymczasem opuścił przestrzeń między słupkami. W efekcie piłka wtoczyła się do siatki. W kolejnych kilku minutach szanse na 3:0 mieli Mateusz Głowiński i Oliwier Długosz, lecz żadnemu z nich nie udało się podwyższyć na 3:0. W 70. minucie uczynił to Mateusz Głowiński, jednak po chwili arbiter liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Na kilka minut przed końcem spotkania w bramce Rakowa II zadebiutował 15-letni Adrian Damasiewicz, dla którego był to absolutny debiut w seniorskiej piłce. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Medalików 2:0.

W kolejnym testmeczu podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się z Unią Skierniewice. Mecz zostanie rozegrany 27 stycznia, na Stadionie Miejskim w Skierniewicach.

Raków II - Podbeskidzie II 2:0

Bramki: Nocoń (40'), gol samobójczy (61')

Raków II: Kubik (85. Damasiewicz), Mesjasz (62. Napieraj), Jurczyński (62. Żołądź), Krzyżak (62. Józefczyk), Malinowski (45. Kitowski), Wireński (57. Zielonka), Kucharczyk (57. Gacek), Bęben (45. Cierpiał), Nocoń (57. Łukasiewicz), Nowakowski (45. Długosz), Walczak (45. Głowiński).