Raków II zwyciężył i awansował do finału okręgowego Pucharu Polski!

Raków II Częstochowa awansował do finału okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy gładko pokonali w półfinale Czarnych Starcza 4:0.

Rywalem młodych Czerwono-Niebieskich byli Czarni Starcza, zespół zajmujący 2. miejsce w II grupie częstochowskiej A klasy.

Częstochowianie otworzyli wynik spotkania w 37. minucie spotkania. Jakub Budnicki zszedł z piłką do środka pola i oddał silny strzał z lewej nogi, który zaskoczył bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Rakowa II. Czerwono-Niebiescy ruszyli do zdecydowanych ataków wraz z początkiem drugiej części spotkania. W 50. minucie prawym skrzydłem pomknął Jakub Bator i dośrodkował w pole karne, gdzie Mateusz Kaczmarek minął obrońcę gospodarzy i umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później po raz kolejny aktywny na prawej stronie był Jakub Bator. Przerzucił on futbolówkę do Filipa Głaska, który oddał potężny strzał zza szesnastki. Było już 3:0. W 77. minucie Głasek odnalazł się w polu karnym i oddał efektowny strzał z przewrotki, ustalając wynik spotkania. Po końcowym gwizdku częstochowianie cieszyli się ze zwycięstwa i awansu do finału okręgowego Pucharu Polski.

W finale tych rozgrywek, który odbędzie się wiosną 2020 roku, rywalem drugiej drużyny Rakowa będzie Znicz Kłobuck. Szczegóły tego starcia nie są jeszcze znane.

Czarni Starcza - Raków II Częstochowa 0:4 (0:1)

Raków II: Pietrzkiewicz – Budnicki (65. Jargosz), Chłód, Krzyżak, Kobyłkiewicz, Uziębło (65. Bajkiewicz), Januszewski, Kaczmarek, Bartkowiak (65. Skibiński), Bator, Głasek