Raków mistrzem II ligi! Polonia - RKS Raków 1:2

Raków Częstochowa najlepszą drużyną II. ligi w sezonie 2016/2017! W ostatnim meczu rozgrywek czerwono-niebiescy wygrali z Polonią Warszawa 2:1 i zagwarantowali sobie pierwszą lokatę.

Trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian względem pojedynku z Odrą. Kontuzjowanego Przemysława Mizgałę zastąpił Tomasz Wróbel, natomiast po urazie do jedenastki wrócił Adam Czerkas.

Pierwsze minuty były nerwowe w wykonaniu obu zespołów. W 15. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli częstochowianie. Piotr Malinowski podał do Czerkasa, a nasz napastnik skierował futbolówkę w stronę bramki. Na posterunku był jednak Dominik Pusek. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze. Na bramkę uderzał Mariusz Marczak, piłka odbiła się od słupka, a następnie od Mateusza Lisa i wpadła do siatki.

W kolejnych fragmentach to Raków prowadził grę, ale szczelne szyki obronne Polonii sprawiły, że nie przekładało się to na dogodne sytuacje. Dopiero w końcówce Tomasz Wróbel zagrał prostopadłą piłkę do Malinowskiego, a ten przegrał pojedynek z Puskiem, następnie próbował dobijać jeszcze Mazan, ale ponownie golkiper "Czarnych koszul" był górą. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron podopieczni Marka Papszuna z jeszcze większym uporem dążyli do odwrócenia rezultatu i ta sztuka im się udała. W 63. minucie w polu karnym ręką zagrał jeden z polonistów, a sędzie wskazał na "wapno". Do piłki podszedł kapitan Rafał Figiel i doprowadził do wyrównania. Polonia po wznowieniu gry chciała jak najszybciej odzyskać prowadzenie i "przycisnęła" RKS narażając się jednocześnie na kontry. 10. minut przed końcem spotkania po koronkowej akcji naszego zespołu futbolówka trafiła do Przemysława Oziębały, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Puska.

W końcówce wynik mógł się jeszcze zmienić. Przed szansą stanął ponownie Malinowski, jednak ostatecznie rezultat do końca spotkania już się nie zmienił.

Raków na finiszu rozgrywek okazał się najlepszym zespołem. Częstochowianie w 34. kolejkach zdobyli 71 punktów.

Z kolei Polonia przyszły sezon spędzi w trzeciej lidze.

Już jutro na Placu Biegańskiego nastąpi zakończenie sezonu. Zapraszamy wszystkich częstochowian na fetę z okazji awansu do Nice I ligi. Początek wspólnej zabawy o godzinie 19.

Polonia Warszawa - RKS Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

1:0 - Mateusz Lis (sam.) 16'
1:1 - Rafał Figiel (k.) 64'
1:2 - Przemysław Oziębała 80'

Kartki:
29' - Jakub Łabojko
29' - Tomas Petrasek
29' - Marcin Bochenek
78' - Donatas Nakrosius

Składy:

Polonia Warszawa: Pusek - Bochenek, Zembrowski, Marczak, Wiśniewski, Oświęcimka, Kokot, Wojdyga, Nakrosius (Ćwik 84.), Gołębiewski (Pieczara 67.), Sauczek (Kluska 65.).

RKS Raków: Lis - Duriska (Mesjasz 61.),  Petrasek, Góra, Oziębała, Figiel (Margol 79.), Łabojko, Malinowski, Wróbel (Siedlik 85.), Czerkas (Płonka 75.), Mazan.